باغ عفیف آباد

فارس
شیراز

باغ عفیف آباد  یا باغ گلشن شهر شیراز ،و کاخ زیبای ساخته شده در وسط  این باغ و نمونه گل کاری منحصر به فرد این مجموعه ،از جاذبه های مهم گردشگری شهر شیراز است که در غرب شهر و جنوب خیابان قصرالدشت ، انتهای خیابان عفیف آباد قرار دارد.این بنا که علاقمندان زیادی را به تاریخ ایران زمین به خود جلب نموده ، اکنون در اختیار ارتش قرار دارد و یکی از بزرگترین موزه های سلاح در خاورمیانه است،وسایلی نظیر تفنگ فتحعلی شاه،مظفرالدین شاه،رضاشاه و پسرش محمد رضا شاه مسلسل رییس علی دلواری و تفنگ میرزاکوچک خان جنگلی و ارابه حمل جنازه رضا شاه پهلوی نیز در این مکان به نمایش گذاشته شده است.ساخت این بنا به دوره صفویه بر میگردد که ابتدا قلعه ای به نام باغ گلشن و رونق و آبادانی خاص خود را داشته  که به مرور زمان تخریب میشود ولی بعد ها توسط میرزا علی محمد خان قوام الملک به شکل کنونی آن ساخته  و از انواع درخت در این باغ کاشته شده است. 

در تزئینات ساختمان از گچ بری هایی ساده و تخت جمشید گونه  و کاشیکاریهایی با موضوع تاجگذاری پادشاهان استفاده شده،درب ورودی آن در شمال و چوبی و سردرب آن نقش دو شیر همچنین دالانهایی با سقف چوبین ،مقرنس کاری های داخل ساختمان و پنجره ها باشیشه های رنگی همه از مشخصه های این عمارت هستند. موزه عبرت نیز به قسمتی از این عمارت اطلاق میشود که محل استراحتگاه و همچنین نگهداری اشیاء خاندان پهلوی میباشد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.