کشتی یونانی

هرمزگان
کیش

 به کلیه کسانی که هوس دیدن از نزدیک کشتی غول آسا  و یا سوار شدن بر آن را دارند توصیه میشود به جزیره کیش سفر کرده و از "سیروس فارس" و یا همان کشتی یونانی بازدید به عمل آورده و در صورت علاقه بر عرشه آن سوار و غروب زیبای آفتاب را از این محل نظاره گر باشد.

کشتی یونانی "کولااف " و یا "شیپور امپراتور"  به طول 136 متر و با وزن بیش از 7060 تن ساخت سال 1322 در یکی از روزهای گرم تابستان 1345 در به هنگام برگشت از کشور ایران در سواحل کیش به گل نشست.

از آن تاریخ ،اگرچه تلاشهای زیادی در آن ایام به عمل آمد که این کشتی از آب و گل نجات دهند لیکن به علت عدم  امکانات کافی و به صرفه نبودن این کار، کشتی به حال خود رها و هم اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل و هرساله تعداد زیادی از گردشگران از این جاذبه بازدید به عمل آورند.

پارکی در نزدیک ترین ساحل به کشتی یونانی در زمینی به مساحت 60 هزار متر مربع و امکاناتی چون كافه تريا، آمفي‌تئاتر، رستوران ايراني و لبناني، ايستگاه هاي كرايه اسكيت، و فروش محصولات ورزشي در محدوده این ساحل به گردشگران امکان تفریحات جانبی دیگر را فراهم نموده است.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. پروفایل
    • اميرحسين
    • کرمانشاه
    • 93/10/29

    خیلی خوبه

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.