مجموعه درخت سبز

هرمزگان
کیش

در جزیره ی کيش، مجموعه های سرسبز در حاشیه  و ساحل آبى دريا چشم انداز خاصی دارد که سعی شده در آنها از اشجار و گیاهان بومی استفاده و کاشته شود، این سرسبزی ها، علاوه بر زیبایی به طراوت و لطافت هوا و ايجاد سايه‌بان‌هاى طبيعى در هوای گرم ساحل نیز کمک مى‌کند. یکی از زیباترین مناطق دیدنی که به صورت مصنوعی به ثمر رسیده است جنگل "مجموعه‌ی درخت سبز" میباشد. از آنجاییکه "مجموعه ی درخت سبز" با شهر تاريخى حريره همجوار است  به گردشگران این امکان را مى‌دهد که ضمن بازديد از بقاياى شهر تاريخى حريره، ساعاتى را هم در اين مجموعه به استراحت و تفریح بپردازند.جنگل مجموعه ی سبز  دارای چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی است و اغلب درختان آن در سال ۱۳۷۱ کاشته شده و جوان است. در محوطه اين جنگل درختانى از نوع کاسيکا، اوکاليپتوس ، درمان عقرب ، ابريشم کهور، مصري، کنار، گز، لور، خرما و تمر هندى و ساير درختان موجود جزيره کاشته شده است ومساحت آن حدود ۶۰ هکتار است. این مکان سرسبز ،در جنوب شرقى جزيره ی کیش قرار گرفته است. 

پارک هنگام، يکى از وسيع‌ترين و در دسترس‌ترين این پارک‌ها درجزیره ی کيش است که روبه‌روى بازار پرديس قرار گرفته و محل مناسبى براى رفع خستگى پس از خريد از بازار می باشد. محوطه‌سازى مناسب و زیبا و محل احداث این پارک از لحاظ  امکانات استراحت گردشگران و مسافرین به ارزش و اهمیتش بیشتر افزوده است.

يک از مناطق سرسبز ديگر در جزيره ی کیش پارک آهوان است که با مساحت ۲ هکتار در انتهاى خيابان فردوسى قرار دارد و داراى ۱۷ قفس براى نگهدارى از انواع حيوانات همچون شير، آهو، روباه، شغال، ميمون، گوزن و انواع پرندگان نظير طاووس، طوطى و عقاب طلائى مى‌باشد. نام پارک، همانگونه که از اسمش پیداست از آهوانى که برخلاف ساير حيوانات، آزادانه در این مجموعه در حال گشت زنی هستند، گرفته شده است. همچنین به جز این محل، تعداد 200 راس آهو نیز در سطح جزيره به‌صورت طبيعى و آزاد زندگى مى‌کنند که تحت حمایت سازمان منطقه آزاد  قرار دارند.

سومين مجموعه سرسبز جزيره ی کیش پارک فدک است که از مجموعه‌اى از درختان بومى و غير بومى احداث و در جاده دنيا (بخش جنوبى جزيره) قرار دارد. آلاچیق ها ،ساختمان چوبي، نرده‌هاى چوبى و محوطه‌سازى‌هاى اين پارک منحصر و بسيار زيبا و ديدنى است.

مجموعه باغ ريحان از دیگر پارکهای جزیره در مسير جاده دنيا است که به تازگی تجربه کاشت انواع درخت را تجربه میکند و در حال به سازی بیشتر قرار دارد. 

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.