گرمترین نقطه جهان در ایران !

بوشهر
عسلویه

آيا مي دانيد گرم ترين نقطه زمين کجاست؟
جالب است بدانيد که گرم ترين نقطه زمين در کشور خودمان ايران است. شهرستان جم از توابع عسلويه استان بوشهر گرم ترين نقطه کره خاکي مي باشد. شايد تعجب کنيد ولي اين چيزي است که دانشمندان و زمين شناسان بر آن مهر تاييد زده اند. در اين شهرستان که در بين راه بندر کنگان به سمت فيروزآباد شيراز وجود داردکوهي به نام «کوه پرديس» مي باشد که اين کوه براي مردم اين منطقه بسيار قابل احترام است. شنيده ها حاکي است اسنادي وجود دارد که نشان مي دهد آتشکده موجود در قله اين کوه جزو اولين مکان هايي بوده که در آن نفت سوزانده شده است. از سوي ديگر زمين شناسان معتقدند که قله کوه پرديس نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است، همچنين در بسياري از منابع از اين منطقه، به عنوان يکي از اعجاب انگيز ترين مناطق جهان نيز ياد شده است. اما چرا اعجاب انگيز؟!

مغناطيسي بودن
اولين عاملي که باعث مي شود اين منطقه به عنوان منطقه اي عجيب در ايران تلقي شود مغناطيسي بودن کوه پرديس است. اگر با اتومبيل در فاصله هفتاد متري کوه بايستيد و اتومبيل تان را از حالت ترمزدستي خارج کنيد مي بينيد به جاي اين که اتومبيل به سمت سرازيري دامنه کوه حرکت کند به سمت سربالايي کوه به راه مي افتد که اين نشان دهنده مغناطيسي بودن کوه است و همين خاصيت باعث مي شود بسياري از رانندگان ناآشنا در اين مسير دچار حادثه شوند.

nakhlچشمه آب و دختان خرما
از ديگر عجايب خلقت که در اين منطقه نهفته است وجود چشمه آب کاملا سالم و خوراکي است که از زير کوه پرديس خارج مي شود، در حالي که وجود چنين آبي در عسلويه بسيار نادر است.
منطقه جم مرکز اصلي «خرماي خصه» است. شايد با خودتان بگوييد خرماي خصه چه جور خرمايي است؟!اين نوع خرما خاصيت دارويي دارد و براي توليد قندهاي رژيمي مخصوص بيماران ديابتي از آن استفاده مي شود.
از ويژگي هاي جالب اين نوع خرما اين است که يک کاسه از آن در طول سه ساعت شهد فراواني توليد مي کند.

کوه پرديس و درختان زيتون
در دامنه شمالي کوه پرديس درختان زيتون فراواني روييده اند که تعجب بسياري از مهندسين کشاورزي را به خود معطوف ساخته است. زيرا چنين آب و هوايي به شدت مخالف رويش درخت زيتون است.
عسل اين منطقه هم براي خود صحبت ها دارد. در اين منطقه نوحي خار بياباني مي رويد و عسلي که از اين خارها به دست مي آيد کاملا جنبه دارويي دارد و بيشتر در داروهاي آرامبخش به کار مي رود.
همه اين ها دست به دست هم داده اند و از شهرستان جم با کوه پرديسش منطقه اي اعجاب انگيز که گوشه اي از قدرت خداوندي است را به رخ جهانيان مي کشد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.