خانه مشروطیت اصفهان

اصفهان
اصفهان

این مکان منزل عالم شهید آیت الله حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی است. یکصد سال پیش در این مکان علما ، آزادی خواهان ، رجال سیاسی - فرهنگی و مردم اصفهان گرد هم می آمدند تا درباره مشروطیت و حکومت غیر مستبدانه و امور مدنی خود مشورت و تفکر نمایند.

علاوه بر تاریخ یکصد سال اخیر و وقایع مربوط به دوران مشروطه و جنگ جهانی اول و اوایل سلطنت رضا شاه پهلوی ، این خانه محل زندگی و متعلق به آیت الله حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی می باشد که رئیس علما و آزادی خواهان اصفهان و بختیاری در آن دوران بوده است.

سومین جاذبه تاریخی این خانه ، زیبایی و چشم انداز معماری آن است که از دو شاه نشین در جبهه شمالی و جنوبی بنا و نیز دوازده اتاق تشکیل شده است ، که یادآور طرز زندگی و آداب و رسوم نیاکان ما می باشد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. پروفایل
    • narges
    • اصفهان
    • 93/06/08

    جای تاریخی بی نظیری بود و پر از معماری های بی نظیر بود

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.