حمام و بازار خان

یزد
یزد

مجموعه حمام و بازار خان یکی از زیباترین آثار معماری در شهر تاریخی یزد میباشد که به دوره ناصرالدین شاه بر میگردد، در زمان پادشاهان ،بعضی اماکن عمومی و بعضی مکانها اختصاص بزرگان و خوانین در نظر گرفته میشده که عوام حق استفاده از آن را نداشته اند ،حمام خان نیز  یکی از اماکنی بوده که مختص خوانین بوده ،در سال 1170 هجری  شمسی ساخته شده وبه خاطر استفاده همان بزرگان آن دوره به حمام خان معروف گشته ، در سال 1200 هجری شمسی مورد ساخت و ساز مجدد و قسمت شاه نشین آن هم  مورد تزیینات و گچبری قرار گرفته است .

در محدوده ی حمام خان ، بازار خان  قرار گرفته که آن نیز در همین سال  احداث گردیده و یکی از طولانی ترین بازارهای این مجموعه میباشد که با  استفاده از خشت و آجر و گچ وبا طول 258 متر و دارای 153 مغازه شمالی و جنوبی مورد استفاده و بازدید اهالی و علاقمندان میباشد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.