دریاچه کیو

لرستان
خرم آباد

درياچه كيو با مساحتی در حدود 7 هکتار و با عمقی بین 3 تا 7 متر در شهر خرم آباد یکی از زیباترین دریاچه های فصلی و خود جوش و از جاذبه های گردشگری استان لرستان در غرب کشور است كه در شمال غربي  این شهر و در كنار پارکي به همين نام واقع شده است . آب این دریاچه از سرچشمه های مخملكوه و با نشات از طریق چشمه های كف دریاچه تامین می شود. درياچه کیو با مكاناتی چون قايق سواري و بازی و ورزش هاي آبي، زیستگاه انواع پرندگان ،مکانی مناسب براي تفريح خانواده ها و جوانان به وجود آورده است. كيو در گويش لري محلی به معني رنگ كبود و آبي تيره است و دليل نام این دریاچه به  كيو نيز به خاطر همین رنگ تیره دریاچه در زمان پرآبي و وجود گونه هاي گياهي مختلف است . در آن رنگ كبودي را به خود مي گيرد.از خصوصیات دیگر این دریاچه این است که هنگام پاییز خشک میشود و به صورت خود جوش در زمستان دوباره جان میگیرد.

این دریاچه، همچون زاینده رود در اصفهان با فرهنگ،زندگی و تاریخ شهر خرم آباد عجین شده و در نظر اهالی از مشخصه های شهر میباشد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.