کوهستان توچال

تهران
تهران

بلند ترین نقطه شهر تهران که به بام تهران شهرت دارد کوهستانی به نام توچال است. این کوهستان به این دلیل توچال (دریاچه ای کوچک) نامیده می شود که در نزدیکی دریاچه ای از یخ طبیعی قرار گرفته است. معروف ترین  قله ی این کوهستان با نام توچال به ارتفاع 3957 متر همواره پذیرای صعود کنندگان زیادی است. کوهستان توچال دارای امکاناتی نظیر تله کابین، پیست اسکی و هتل می باشد. سه خط اصلی تله کابین توچال نزدیک 7500 مترارتفاع دارد و از این نظر به عنوان یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان محسوب می شود. 

 هتل توچال در دل کوهستان توچال در میان مناظری چشمگیر قرار گرفته است و نمای زیبایی از چوب دارد. این هتل مجهز به خدمات رفاهی است و لحظات زیبا و آرامی را برای گردشگران فراهم کرده است. مشهورترین پناهگاه ها و جان پناه های توچال شامل ایستگاه پنجم تله کابین، دارآباد، کلک چال، شروین، شیر پلا و جان پناه قله توچال امیری می باشد. دربند و پناهگاه شیر پلا نزدیک ترین و عمومی ترین مسیر صعود به قله است. مناسب ترین زمان های صعود به قله توچال را اردیبهشت، خرداد، مهر وآبان ماه هر سال می دانند. گفته می شود این کوهستان در دوران ناصری و نیز فتحعلی شاه قاجار جهت برپایی مراسم هانی و نیز آتش افروزی مورد توجه بوده است. از جاذبه های فرعی توچال می توان به امامزاده ابراهیم، منطقه سنگنورد بند یخچال و آبشار دوقلو اشاره کرد. صدای پای آب و منظره ی روستاهای آرمیده در دل کوه به همراه افت و خیزهایی پی در پی از زیبایی های مسیر صعود است. این کوهستان نزدیکترین مرکز اسکی به پایتخت است که با مناظری دلفریب و زیبا محیطی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران ایجاد کرده است.   

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.