مسجد جامع زنجان

زنجان
زنجان

در قلب بافت شهر زنجان مسجد جامع که به «مسجد سید» معروف است، قرار دارد. این بنا در قرن سیزدهم هجری قمری در دوره قاجاریه توسط یکی از پسران فتحعلی شاه قاجار به نام عبدالله میرزا دارا که از مریدان آیت‌الله سید محمد مجتهد سردانی بود ساخته‌شده است تا مرکز تدریس، اقامه نماز و مراجعات مردمی این مجتهد زنجانی باشد.

این بنای تاریخی جز زیباترین و بزرگ‌ترین مساجد دینی زنجان به شمار می‌آید و دارای چهار ایوان است. ایوان‌های چهارگانه‌ای که در چهار ضلع مسجد به شکل قرینه قرار دارند و به شکل زیبایی خودنمایی می‌کند. مسجد جامع از ضلع غربی به بازار قیصریه و از ضلع شرقی با کوچه مسجد سید و از طرف شمال با خیابان امام و سبزه‌میدان ارتباط دارد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.