مسجد امام ( مسجد شاه )

اصفهان
اصفهان

به حق مسجد امام (مسجد شاه – مسجد جامع عباسی- مسجد سلطانی) از نماد های بزرگ اسلامی، ایرانی است که در مجموعه آثار تاریخی شهراصفهان و میدان امام(نقش جهان) ، و نظر هر بیننده ای را مجذوب خود مینماید. اگر چه ساخت بنای عظیم مسجد امام 18 سال به طول انجامیده لذا این همه هنر و تعدد بیشمار معماری در ساخت آن، در تخیل نمی گنجد. تنها یکی از عجایب مجموعه هنرهای مسجد امام تکرار صدا و به اصطلاح امروزی اکوی صدا است که به نحوی عجیب در زیرگنبد ها ی فیروزه ای تعبیه شده که وقتی امام جماعت سخنرانی میکرده، جمعیت حاضر پای سخنرانی به راحتی و بدون هیچ دستگاه صوتی به سبک پیشرفته کنونی صدا را میشنیده اند.

از دیگر شگفتیهای مسجد امام معماری خاص سرمایشی و گرمایشی در تابستان و زمستان، معرق کاری،کتیبه های قرانی و پیچش غیر ملموس راهرو مسجد به داخل است که وقتی وارد صحن مسجد میشویم روبه قبله قرار میگیریم. دقت و صحت در نقش آفرینی های مسجد امام(مسجد شاه)با توجه به کثرت کار و عظمت بنا کاری است بس خارق العاده ...

اکنون مسجد امام به عنوان یکی از بزرگترین آثار تاریخی شهر اصفهان و کشور مورد حفاظت و بازدید قرار میگیرد و در بهار و تابستان نماز جمعه در این مکان برگزار میشود.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.