سر در بازار قیصریه

اصفهان
اصفهان

در قسمت شمال میدان امام (نقش جهان) شهر اصفهان دقیقا روبروی مسجد امام(مسجد شاه)  بازار قیصریه وجود دارد که در قدیم نبض اقتصاد شهر اصفهان راتشکیل داده و محله قدیم شهر اصفهان را به محله جدید وصل مینموده .سر در آن بسیار زیبا  و مدخلی بر میدان جدید  از میدان کهنه و یا سبزه میدان بوده است.
وجه تسمیه ی بازار قیصریه  آن است که سردر زیبایش را مثل یکی از بناهای بازار قیصریه در ترکیه ساخته اند ولی نقاشی های بالای آن را بزرگ نقاش ایران و دوره صفویه ،رضا عباسی هنرمندی نموده است.
در شهر اصفهان و در قدیم بازار قیصریه،  محل خرید و فروش کالاهای مختلف و معاملات گونان بازرگانان داخلی و حتی  بازرگانان خارجی بوده است. مجموعه نقاره خانه و ضرابخانه و کاروانسرا و.... همه به نوبه خود از جذابیتی برخوردار بوده که سیاحان در بازدید از شهر اصفهان  به آن اشاره نموده اند.
اکنون نیز بازار قیصریه محل فروش کلیه ی نیازمندیهای شهروندان، همچون آثار تاریخی قابل فروش، عتیقه ها و سکه های قیمتی  و قدیمی میباشد و سوغات و صنایع دستی شهر اصفهان نیز در این بازار به وفور یافت میشود.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.