کاخ هشت بهشت

اصفهان
اصفهان

در شهر اصفهان ازهمه کاخهای باصفا و کلاه فرنگی هائی که در کنار چهارباغ شهر اصفهان احداث شده بود،فقط کاخ هشت بهشت باقی مانده است. عمارت با شکوه هشت بهشت که روزگاری زیباترین کاخ عالم هم نامیده می شد، درسال 1080هجری وبه روزگار شاه سلیمان صفوی درنزدیکی باغ بلبل ساخته شد. بنای دو طبقه کاخ هشت بهشت با اتاقهای زیبا وتزئینات فراوان وهماهنگ دست به دست هم داده تایکی ازنمونه های درخشان معماری عصرصفویه در شهر اصفهان را به نمایش  بگذارند. کلیه سیاحان وجهانگردانی که از شهر اصفهان بازدید کرده وموفق شده اند به درون کاخ هشت بهشت راه یابند، آن رایکی از بهترین بناهای دنیا نامیده اند. یکی از آن سیاحان کاخ هشت بهشت در شهر اصفهان را با عبارت (فرح انگیزتر از ،مجلل ترین کاخهای ممالک اروپایی)توصیف کرده است.
باغ وسیعی که عمارت در آن واقع شده جزئی از باغ بزرگ نقش جهان بوده است که شاه اسماعیل اول احداث کرد و در زمان جانشینان او و بخصوص شاه عباس اول به قطعات متعددی تقسیم شد.
قصر باشکوه هشت بهشت از همان ابتدای احداث "عمارت هشت بهشت "، "هشت به هشت"و"هشت دربهشت"نامیده می شده است.
بخش مرکزی کاخ هشت بهشت به صورت چهار صفه ساخته شده وایوان آن روبه شمال است.سقفی که بر فراز این بنای چهار صفه استوار است پوشیده از مقرنس های گچی خوش رنگ وخوش طرح است. اتاقهای طبقه اول درچهار گوشه عمارت تزئیناتی ازگچبری ونقاشی دارند.
درطبقه دوم عمارت هشت بهشت نیز مجموعه ای از رواق ها و اتاقها و طاقها و پنجره ها بر و زیبایی آن می افزاید.
این طبقه به راهروها واتاقهای متعددی تقسیم شده که هریک تزئینات خاصی دارند.در برخی حوض آب و در بعضی بخاری های دیواری تعبیه شده اند. دیوارها را نیز آینه های فراوان می پوشانیدند. تمام سقف های کاخ هشت بهشت را نیز موزائیک های بسیار عالی پوشانیده و دالانها و غلام گردش های بسیار زیبا و هماهنگ آنهارا احاطه کرده اند

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.