باغ فین
اصفهان
کاشان

 بنای تاریخی باغ فین  در شهر کاشان از آثار به جامانده دوران صفویه و از جمله کاخهایی است که مشابه آن در شهر اصفهان به نام کاخ عالی قاپو و کاخ هشت بهشت و همچنین نمونه ای در شهر شیراز به نام باغ عفیف و...درست شده است.اگرچه محل بنا به تاریخچه 7000 ساله  برمیگردد و منطقه تاریخی سیلک نمونه بارز آن است ولی مجموعه باغ فین به حدود 400 سال قبل برمیگردد.چشمه های 12 گانه  آبی که در محل بالا دست باغ قرار گرفته و به چشمه سلیمانیه معروف است در جوی هایی با کاشی فیروزه ای در سراسر باغ جاری و موجب آبادانی و رونق درختان در باغ و سرسبزی آن و محدوده اطراف آن شده است. مسلما مجموعه ای به این بزرگی محلی برای استحمام اهالی داخل آن لازم بوده که در قسمت کناری باغ  این امر محقق و حمام فین ساخته شده است که بسیار محقر و زیباست. 

متاسفانه در زمان ناصرالدن شاه قاجار این مکان به مقتل امیر کبیر مبدل شد.لازم به ذکر است فیلم سلطان و شبان که از محبوبیت خاصی در منظر عمومی برخوردار بود نیز در این مکان ساخته شده است.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.