باغ فین

اصفهان
کاشان

 بنای تاریخی باغ فین  در شهر کاشان از آثار به جامانده دوران صفویه و از جمله کاخهایی است که مشابه آن در شهر اصفهان به نام کاخ عالی قاپو و کاخ هشت بهشت و همچنین نمونه ای در شهر شیراز به نام باغ عفیف و...درست شده است.اگرچه محل بنا به تاریخچه 7000 ساله  برمیگردد و منطقه تاریخی سیلک نمونه بارز آن است ولی مجموعه باغ فین به حدود 400 سال قبل برمیگردد.چشمه های 12 گانه  آبی که در محل بالا دست باغ قرار گرفته و به چشمه سلیمانیه معروف است در جوی هایی با کاشی فیروزه ای در سراسر باغ جاری و موجب آبادانی و رونق درختان در باغ و سرسبزی آن و محدوده اطراف آن شده است. مسلما مجموعه ای به این بزرگی محلی برای استحمام اهالی داخل آن لازم بوده که در قسمت کناری باغ  این امر محقق وحمام فین ساخته شده است که بسیار محقر و زیباست. 

متاسفانه در زمان ناصرالدن شاه قاجار این مکان به مقتل امیر کبیر مبدل شد.لازم به ذکر است فیلم سلطان و شبان که از محبوبیت خاصی در منظر عمومی برخوردار بود نیز در این مکان ساخته شده است.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.