بازار گنجعلی خان
كرمان
کرمان
بازار گنجعلی خان  به گونه ای بوده که در دو سوی آن دو دروازه ورودی و خروجی شهر  کرمان یعنی دروازه ارگ و دروازه مسجد (وکیل) قرار گرفته است .طول بازار گنجعلی خان  حدود ۳ کلیومتر است و در کنار آن مجموعه ای از کاروانسراها، سراها و تیمچه‌هایی است که همگی در دو طرف بازار  جای گرفته‌اند.
قسمتی از بازار بزرگ کرمان در کنار مجموعه ی گنجعلی‌خان قرار دارد که بازار مسگرها و بازار گنجعلی‌خان از آن جمله‌اند. بازار مسگرها در امتداد بازار کلاه مالی در ضلع شمالی و شرقی میدان گنجعلی‌خان هستند که عناصری مثل ضرابخانه و آب انبار در آن قرار گرفته‌ است.در اواسط بازار جنوبی گنجعلی‌خان هم، حمام گنجعلی‌خان قرار دارد و بخشی از بازار بزرگ (راسته بازار) را تشکیل می‌دهد و در امتداد بازار سراج‌ها قرار  گرفته است.
در تقاطع بازار غربی و بازار جنوبی ، چهار سوق بزرگ شکل گرفته که معماری این فضا بسیار زیبا و در نوع خود کم نظیراست و از مهم‌ترین و پر ترافیک‌ترین نقطه شهر محسوب می‌شده ، نمای داخلی چهار سوق نیز با گچبری جالب و نقاشیهایی با رنگ و روغن تزیین شده و با اینکه ۴۰۰ سال از ترسیم آنها می‌گذرد هنوز زیبایی خود را حفظ کرده‌اند تا قبل از ورود معماری جدید و تداخل معماری غربی، گنبدهای بازار به صورت یک سلسله ی به هم پیوسته بوده و از مرتفع‌ترین بناهای شهر به شمار می‌آمده‌ است.
موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.