حمام گنجعلی خان

كرمان
کرمان
یکی از مهمترین بناهای مجموعه ی گنجعلی خان، حمامی است که در ضلع جنوبی میدانی به همین نام و در میانه‌ي بازار بزرگ شهرکرمان واقع است و در سال ۱۰۲۰  هجری قمری ساخته شده و معمار آن سلطان محمد یزدی بوده است. حمام گنجعلی‌خان اثری بسیار زیبا و بدیع از نقاشی‌ها، مقرنس کاری‌ها، کاشیکاری‌ها و گچبری های زیبا همراه با تزیینات بسیار ظریف سنگی است. این حمام ۲۶ متر طول ۳۰ متر عرض و حدود ۱۳۰۰ متر مربع زیربنا دارد، که شامل سردر، دالان ورودی، رختکن، هشتی ، خزینه، چال حوض، بخش خصوصی و تون می‌باشد.
 در سال 1347  هجری شمسی  پس از تعمیرات اساسی  حمام گنجعلی خان و پس از تغييراتي که در آن داده شد به گنجينه مردم شناسي گنجعلي خان تبديل گرديد و درحال حاضر با حدود 1000 متر مربع، فضايي کم نظير را به معرض نمايش مي گذارد . از آن جمله و مهمترین آنها ،مجسمه‌هایی از جنس موم و بسیار زیبا با پوشش و لباس‌های سنتی مردم کرمان است که صحنه‌هایی از استحمام به شیوه سنتی را به صورت طبیعی به نمایش در آورده است در کنار این مجسمه‌ها وسایل مختلف استحمام نیز دیده می‌شود. مجسمه‌ها در سال ۱۳۵۲ در دانشکده هنرهای زیبای تهران، طراحی و به این محل منتقل شدند.به همین سبب کاربری گردشگری این حمام در حال حاضر اهمیت پیدا کرده و همه روزه به ویژه در ایام تعطیل، مورد بازدید علاقمندان زیادی قرار میگیرد. 
موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.