آتشکده ی زرتشتیان

یزد
یزد

از دیر باز کسانیکه با دین و آیین  زرتشت آشنایی نداشته اند متاسفانه لقب آتش پرست را به پیروان این آیین داده اند، در صورتی که کاملا خلاف واقع بوده و زرتشتیان بنا بر عقاید خود آتش را مقدس میپندارند و  مکانهایی را به نام آتشکده برای نگهداری و حفظ آن بنا نهاده اند و دین خود را بر سه اصل پندار نیک ،گفتار نیک و کردار نیک استوار دانسته اند.

آتشکده ی یزد نیز یکی از چندین معبد پیروان دین زرتشت در کشورمان است که هرساله از سراسر کشور برای ادای مراسم مذهبی خود در این مکان گرد می آیند و حدود 80 سال پیش توسط خیرین زرتشتی  و توسط هنرمندان  اصفهانی سنگتراشی و بنا گذاشته شده است . آتش 1500 ساله دیگر آتشکده ی شهرستان عقدا به این مکان آورده شده و روشن نگه داشته شده است . این آتشکده در خیابان آیه اله کاشانی یزد واقع و محیط ساختمان زیبای آن با درختان سرو و کاج احاطه و هرساله  گردشگران زیادی از این معبد و  به خصوص از مراسم  زرتشتیان  دیدن میکنند.

ورود به این مکان ها نیز دارای آداب خاصی است که حتما باید با لباس روشن و سفید با پوشش روی سر و پای برهنه می بایست صورت پذیرد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.