جنگل فندقلو

اردبیل
اردبیل

جنگل فندق لو با وسعتی در حدود 85 هکتار در فاصله ی 25 کیلومتری شهر اردبیل و محدوده ی شهر نمین (وجه تسمیه شهربه خاطر نمناک بودن محل )قرار دارد. این مکان به خاطر زیباییها و مناظر و جذابیتهای طبیعی چون گردنه حیران،استخر آب گرم ،رستنگاه گل سوسن،گل چلچراغ و ... معروف و مشهور است و مورد بازدید علاقمندان و گردشگران زیادی قرار می گیرد.

استخر موجود در این جنگل که آب آن خواص درمانی نیز دارد ،پذیرای بسیاری از افرادی هست که خوشایند این مقوله اند.

  جنگل فندقلو دارای آب و هوای مرطوب و دلپذیر نیز بوده و به همین جهت موجب رشد درختان مختلف میوه مانند فندق که به علت فراوانی به همین نام معروف است، سیب وحشی و گونه های علفی منطقه مانند نسترن ،گوجه سبز، ازگیل، به ،تمشک،خاس،پامچال، بابونه،سرخس،بنفشه وحشی،گل گاو زبان،توت فرنگی وحشی می باشد.همچنین گونه های جانوری مانند خرس قهوه‌ای و سمور و پرندگانی مانند قرقاول، کبک و عقاب طلایی زندگی می‌گنند. 

مسیرهای گوناگونی برای رفتن و لذت بردن از طبیعت این جنگل وجود دارد اما بهترین آن که آسفالت هم می‌باشد، سه راهی جاده اردبیل به شهر آستارا در نزدیکی شهر نمین است. در مسیر راه اردبیل به شهر آستارا و قبل از رسیدن به شهر نمین، تابلوی جنگل فندقلو دیده می‌شود. همچنین راه دیگری نیز برای رسیدن به این جنگل از جاده اردبیل به تهران در گردنه حیران  وجود دارد که از داخل روستای گیلده میگذرد.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.