هتل‌هايي كه مقصد گردشگري را رونق داده‌اند

این مطلب به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران آمده است و لیکن جا دارد از هتل داریوش کیش نیز یادی می شد.


هتل‌هايي كه هركدام از يك ويژگي منحصر به فرد بهره مي‌برند، در سال‌هاي اخير صنعت گردشگري كشورهاي مختلف را رونق داده‌اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطي كه در سال‌هاي اخير كشورهاي مختلف جهان تلاش‌هاي فراواني را براي جذب گردشگر انجام داده‌ و در اين راستا توسعه صنعت هتلداري را به عنوان يكي از اركان صنعت گردشگري در دستور كار خود قرار داده‌اند، هتل‌هايي كه هركدام از يك ويژگي منحصر به فرد بهره مي‌برند و در كشورهاي «سوئد»، «بوليوي»، «كانادا»، «فنلاند»، «شيلي»، «اسپانيا»، «انگليس»، «چين»، «تركيه»، «مالديو»، «كاستاريكا» و «روسيه» قرار دارند، در سال‌هاي اخير صنعت گردشگري اين كشورها را رونق داده‌اند.


1- «هتل درختي» در «سوئد»

«هتل درختي» كه در قلب جنگل‌هاي شمال «سوئد» واقع شده، تمام اتاق‌هايش كه دارايس تخت خواب، مبل راحتي و سرويس بهداشتي هستند روي درختان ساخته شده در 60 كيلومتري مدار شمالگان و در جنگل‌هاي «هارادس» واقع شده است.

2- «هتل نمكي» در «بوليوي»

«هتل نمكي» در كشور «بوليوي» كه «پلايا بلانكا» نام دارد، در صحرايي موسوم به «سالار د يويوني» در نزديكي مرز «بوليوي» با «شيلي» كه بزرگترين و مرتفع‌ترين صحراي نمك جهان با هزاران پشته نمك است، واقع شده است.

اين هتل بنايي منحصر به فرد از جنس نمك بوده و با 15 اتاق، اتاقهاي غذاخوري، اتاقهاي نشيمن و يك منظره ويژه در كنار حوضچه برداشت نمك با ميز و سكوي نمكي، در ماههاي اخير به يكي از مقاصد برتر گردشگري بوليوي تبديل شده است.

3- «هتل يخي» در «كانادا»

«هتل يخي» در كشور «كانادا» در كه با الهام از قصرهاي داستانهاي كودكانه در استان «کبک» كشور «کانادا» ساخته شده، در ماه‌هاي گذشته ميزبان هزاران گردشگر بوده و حالا به معرفي جهاني آن، در حال تبديل‌شدن به مقصد جديد گردشگري اين كشور است.

4- «هتل اسكيموها» در «فنلاند»

«هتل اسكيموها» در كشور «فنلاند»، شامل ده‌ها سوئيت به شكل خانه اسکيموها با سقف شيشه‌اي است، در منطقه «لاپلند» در شمال فنلاند واقع شده و در سالهاي اخير به يكي از مقاصد گردشگري اين كشور تبديل شده است.

5- «هتل آتشفشاني» در «شيلي»

«هتل آتشفشاني» در كشور «شيلي» كه به شكل يك كوه آتشفشاني بوده و به جاي گدازه از آن آب خارج مي‌شود، در جنگلهاي اطراف شهر «هويلو» اين كشور واقع شده و در ماههاي اخير به يكي از مقاصد گردشگري اين كشور تبديل شده است.

6- «هتل توپي» در «کانادا»

«هتل توپي» در كشور «کانادا» به شکل توپهاي آويزان در داخل جنگل‌هاي شهر «ونکوور» راه‌اندازي شده و از سه توپ چوبي با قطر سه متر به وزن 500 کيلوگرم ساخته شده که به صورت معلق در ميان درختان جنگل نصب شده‌اند.

اين توپ‌ها داراي امکاناتي همچون تخت دونفره، آشپزخانه، سرويس بهداشتي ، سونا و کمدهاي لباس هستند که هزينه يک شب اقامت در آن بين 135 تا 205 دلار است.

7- «هتل صخره‌اي» در «اسپانيا»

«هتل صخره‌اي» صخره‌يي با ارتفاع 100 متر در شهر زيباي «بارسلون» در كشور «اسپانيا» ، به شكل يك ستون ساخته شده و داراي انواع مختلف سنگ‌هاي مورب، شيبدار، عمودي و افقي است كه با دست برش خورده‌اند.

اين هتل صخره‌يي داراي 50 اتاق، يک استخر، سينما، سالن ورزشي و يك آسانسور ساخته شده از بلوک‌هاي سنگي به ارتفاع 14 متر است و هريک از مسافران مي توانند با اقامت در اين هتل يک صخره نوردي ايمن را تجربه كنند.

8- «هتل شني» در «انگليس»

«هتل شني» در ساحل شهر «دورست» كشور «انگليس» از يک اتاق بدون سقف تشکيل شده در جولاي سال 2008 و در مدت يک هفته توسط چهار کارگر و با استفاده از يک بيل مکانيکي ساخته شد.

اين هتل از اتاقي دو دهنه از امکاناتي مثل يک تخت دونفره و يک کاناپه شني برخوردار بوده و بدليل نبود سقف،‌ شبي پرستاره را براي مسافران به ارمغان مي‌آورد.

اين هتل که کرايه يک شب اقامت در آن 21 دلار است، در سالهاي اخير به يکي از مناطق پرجاذبه انگليس براي گردشگران تبديل شده است.

9- «هتل كپسولي» در «چين»

«هتل كپسولي» در شهر «شانگهاي» كشور «چين» داراي 68 اتاق كپسول شكل بوده كه هر يك از اتاقها در حدود دو متر مساحت داشته و به تجهيزاتي مثل ساعت، تلويزيون و اينترنت بي‌سيم مجهز هستند.

همچنين امكاناتي مثل سرويس بهداشتي، حمام و اتاق ويژه مسافران سيگاري نيز در بخشهاي عمومي اين هتل كه 300 متر مربع مساحت دارد، راه اندازي شده‌اند.

هزينه هر 10 ساعت اقامت در هتل كپسولي شانگهاي كه ويژه مردان خواهد بود، 10 دلار است.

10- «هتل صخره‌اي» در «تركيه»

«هتل صخره‌اي» در شهر «گورمي» در مركز كشور«تركيه» در سالهاي اخير هزاران گردشگر را براي اقامت در هتل زيباي اين شهر كه در صخره‌ها ايجاد شده، به اين كشور كشانده است تا از آنها با قليان و غذاهاي محلي پذيرايي شود.

11- «هتل آشغال» در «اسپانيا»

«هتل آشغال» در شهر «مادريد» كشور «اسپانيا» كه توسط يك هنرمند آلماني با استفاده از 12 تن زباله خلق شده، داراي پنج اتاق بوده و اتاق‌هاي آن تا پايان سال 2012 رزرو شده است.

12- «هتل زيرآبي» در «مالديو»

«هتل زيرآبي» در سواحل كشور «مالديو» واقع شده و هر روز اقامت در هر يك از سوئيت‌هايش كه از آنها به عنوان «ويلاي دولوكس آبي سلطنتي» نام برده مي‌شود، 1156 پوند است، اين درحالي است كه تا به حال هيچ يك از مسافران اين هتل كمتر از دو هفته در سوئيت‌هاي گرانقيمت هتل زيرآبي اقامت نكرده‌اند.

هتل زيرآبي مالديو گنبدي شكل بوده و مسافران آن همچنين مي‌توانند در رستوراني در اعماق اقيانوس كه گنجايش 12 نفر را دارد، غذاهاي دريايي ميل كنند.

با گذشت سال‌ها از راه‌اندازي يك هتل «زيرآبي» در سواحل كشور زيباي مالديو در اقيانوس هند،‌ كارشناسان اين هتل را يكي از عوامل رشد چشمگير صنعت گردشگري اين كشور مي‌دانند.

13- «هتل جاسوسان» در «انگليس»

«هتل جاسوسان» در شهر «لندن» كشور «انگليس»، هتلي 125 ساله در كنار رود تايمز است كه در سال‌هاي جنگ جهاني اول بعنوان محلي براي اسكان و آموزش جاسوسان استفاده مي‌شده، با هزينه‌اي حدود 16 ميليون پوند بطور اساسي بازسازي شده است و به‌عنوان هتل جاسوسان با 280 تخت، پذيراي گردشگران است.

14- «هتل هوايي درختي» در «كاستاريكا»

«هتل هوايي درختي» در انبوه درختان يكي از مناطق جنگلي كشور «كاستاريكا» در اصل يك بويينگ 727 ساخت سال 1965 ميلادي است كه سال‌ها پيش، از يكي از خطوط هوايي كلمبيا خريده و به عنوان يك هتل لوكس و منحصربه ‌فرد، به يكي از جاذبه‌هاي گردشگري اين كشور تبديل شده است.

اين هتل كه چشم‌انداز ويژه‌اي به دريا دارد و روي يك تپه‌ پوشيده از درخت قرار گرفته، دو اتاق خواب، دو حمام، تلويزيون، سالن غذاخوري و تراسي با نماي اقيانوس دارد. براي رسيدن به اين هتل كه در زمان اقامت در آن مي‌توان صداي پرندگان و ميمون‌ها را شنيد، بايد از يك مسير پلكاني سنگي بالا رفت.

15- «هتل شكلاتي» در «روسيه»

«هتل شكلاتي» در كشور «روسيه» كه تمام وسايل و ابزارهاي آن با استفاده صدها كيلو شکلات ساخته شده، در شهر «مسكو»، پايتخت اين كشور واقع شده و در ماههاي اخير ميزبان هزاران گردشكر بوده، اين در حالي است كه براي اينکه شکلات‌هاي ساخته شده آب نشوند، دماي هواي اين اتاق همواره ثابت است.

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.