عمارت وینچستر ، خانه ارواح در کالیفرنیا

خانه وينچستر ساختمانی تاريخی در کاليفرنيا است .
 این عمارت ويکتوريائی که در سن خوزه آمريکا قرار دارد شهرت بی نظیر خود را مديون رموز جالب و چيزهای عجيب وغريبی است که در معماری آن وجود دارد .
این عمارت در طول 38 سال با نظارت سارا وینچستر که بیوه ی ثروتمند آقای وینچستر رایفل است ساخته شد  .  
این خانم بعد از مرگ کودک و همسرش به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده اند و از طريق فالگيری به اين اعتقاد عجيب رسيد که به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد ولی هیچ وقت ساخت خانه به پایان نرسد چون زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه اش انجام میشود ! وی تصور می‌کرد در صورت قطع شدن عمليات ساختمانی زندگی او نيز به پايان خواهد رسيد . به همین دلیل زمینی به مساحت بیش از 4000 مترمربع را در منطقه سن خوزه کالیفرنیا خرید و بدون نقشه کارگرانی شروع به ساخت و ساز کردند . تنها چند اتاق آنرا سارا طراحی کرده بود . قسمت هایی از خانه ساخته میشد بعد اصلاح میشد و دوباره بازسازی میشد که این کار 38 سال ادامه پیدا کرد .
 به جز مواردی چون سقف‌های گردان ، کف پوشهای ميناکاری شده ، چلچراغهای نقره و طلا و پنجره‌های شيشه‌ای مشبک که هر کدام نشان دهنده خلاقيت‌های هنری فراوانی است ، بعد از مدتی خرافات خود را در ساخت خانه دخالت داد و تزیینات عجیبی را اعمال کرد ، ‌مثل درها و پنجره ها که به یک دیوار خالی باز می‌شد ، ‌ اتاقهای مخفی ،عداد بيشماری بخاری ،  راه پله هایی که به هیچ جا ختم نمیشد یا درهایی که به یک مسیر انحرافی منتهی می‌شد و تعداد زیادی از دالانهای اسرارآمیز و یا مثلاً استفاده از عدد 13 برای تعداد شمع دانها ، ‌ ردیف های درختان ، ‌تعداد پنجره های حمام  و . . .
اين عمارت 160 اطاق دارد و برخلاف ساير خانه‌های هم عصر خود دارای سيستم‌های مدرن گرمائی (کانالهای بخار و هوای گرم) چراغهای گازی که با فشار يک دگمه روشن می‌شوند ، سه عدد آسانسور فعال است.
سارا به دلیل اعتقادی که به اشباح کاخ داشت ، هیچگاه بیشتر از یک شب در یک اتاق نمی خوابید و هر شب بصورت تصادفی یکی از اتاق خوابها را برای استراحت انتخاب می‌کرد و از نیمه شب تا ساعت دو بامداد با ارواح گفتگو میکرد!
حاصل کارهای ايشان عمارتی است عجيب و باورنکردنی که امروزه يک محل توريستی به حساب می‌آيد .
از وقتی در اين خانه به روی عموم باز شد ، شکايت‌ها‌ی مداومی ‌وجود داشت که حکايت از اتفاقات عجيب و غريب داشت . حتی اگر توريستها به ارواح اعتقاد نداشته باشند اين مکان به خاطر کثرت و تنوع زياد در اينگونه ادعاها آنها را متحير خواهد کرد .

 

خانه وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

خانه ی عجیب وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

 عجایب خانه وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

خانه عجیب وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

خانه وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

عمارت وینچستر - سامانه رزرواسیون مهر

 

 

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.