سفر ارزان

معمولا خانواده های ایرانی سعی می کنند در طول سال بخصوص تعطیلات عید نوروز و تابستان که بیشتر مراکز آموزشی تعطیل هستند با اعضای خانواده خود به یک مسافرت دسته جمعی بروند. در این میان هستند خانواده هایی که به دلایل اقتصادی برنامه ای برای سفر ندارند و  تصورشان این است که سفر هزینه های زیادی را به آنها تحمیل می کند، در این پست قصد داریم ضمن اصلاح این تصویر مکان هایی را از گوشه گوشه ایران معرفی کنیم و بگوییم برای سفر به این مکان ها نیاز به صرف هزینه زیادی نیست. پس همراه ما باشید.

بسیاری از آژانس‌های مسافرتی و برگزارکنندگان تور ‌هنگام کم بودن تعداد مسافران که به اصطلاح آن را «بسته نشدن تور» می‌خوانند، اقدام به فروش تورهای مسافرتی در لحظه آخر به قیمتی بسیار ارزان می‌کنند. کافی است با عضو شدن در تارنمای این آژانس‌ها و شبکه‌های اجتماعی از این تخفیف‌ها مطلع شده و براحتی اقدام به خرید بلیط هواپیما در روزهای نزدیک به عزیمت کنید.

ضمناً پروازهایی که در ساعات اولیه روز و یا نیمه‌شب هستند، معمولاً در لحظه آخر با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر، حتی گاه نیم بها نیز فروخته می‌شوند. پس استفاده از این تخفیف‌ها را از دست ندهید. شهرهایی که با صرف هزینه کمتر می‌توانید ماه عسل خود را در آنجا بگذرانید؛ عبارتست از:

بوشهر

بوشهر، شهری است که  با وجود وسعت کم دیدنی‌های بسیاری را در خود گنجانیده است؛ از آن جمله می‌توان به موزه رئیس‌علی دلواری، قلعه نصوری، رافائل، سحانتیر، گنبد نمکی جا شکف، موزه دریانوردی خلیج‌فارس و ری شهر اشاره کرد.سوغاتی‌های زیادی در این شهر است که خرما، ارده، حلوای سنگک، خارک پخته، ماهی از رسته آن‌هاست. هزینه گشت‌وگذار ۳ تا ۴ روزه در این شهرستان پیرامون ۹۰۰ هزار تومان است. برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله نوروز در بوشهر کجا برویم را مطالعه کنید.

تفرش

تفرش شهری زیبا در اراک است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بی‌شماری دارد. از جاذبه‌های گردشگری تفرش می‌توان به آبشار قطره باران، روستای خانک، روستای طلاد، آب‌انبار بلور، چشمه آب معدنی گرا و، مسجد جامع شش ناو و غار ام جک اشاره کرد. سوغات این شهرستان، گردو، بادام، نان تندی، شیرینی خانگی و عسل است. برای سفر به این مکان زیبا می‌توان تنها با صرف هزینه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی میسر می‌شود.

تفرش

طبیعت زیبای تفرش

آرمگاه دکتر حسابی

آرمگاه پرفسور حسابی در تفرش

بروجرد

بروجرد در استان لرستان، شهر بکر و کم‌هزینه دیگری است که دارای دیدنی‌هایی همچون پل قلعه حاتم، گل دشت، روستای دره صیدی، کرکیخان و موزه مردم‌شناسی است. کلوچه روغنی، نان‌گوشه‌ای و خشکبارها از جمله سوغاتی‌های این شهرستان است. برای سفر به این شهرستان تنها ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بسنده است.

بروجرد

طبیعت زیبای بروجرد

گلدشت بروجرد

طبیعت پاییزی شهر گلدشت بروجرد

روستای کرکیخان بروجرد

طبیعت بهاری روستای کرکیخان بروجرد

کاشان

کاشان در استان اصفهان به شهر گل و گلاب، معروف است؛ شهری که جاذبه‌هایی همچون مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ، آتشکده نیاسر، غار تالار، کاروانسرای مرنجاب، باغ و حمام فین را در خود جای داده است. سوغات این شهرستان شامل کلوچه، گلاب و روغن نباتی است. شما تنها با صرف هزینه ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید از این شهرستان به مدت ۳ تا ۴ روز دیدن کنید.

مسجد آقا بزرگ کاشان

مسجد آقا بزرگ کاشان

بازار سرپوشیده کاشان

بازار سرپوشیده کاشان

باغ فین کاشان

باغ فین کاشان

آبشار نیاسر

آبشار نیاسر کاشان

محلات

محلات در استان اراک از دیگر شهرهایی است که به شهر گل معروف است. شما با صرف هزینه‌ای حدود ۶۰۰ هزار تومان می‌توانید از این شهرستان دیدن کنید. چشمه آبگرم، ستون‌های خورهه، آتشکده آتش کوه، قلعه آقاخان و غار آزاد خان از جمله جاذبه‌های این شهرستان است. از جمله مراسم‌ دیدنی در این شهرستان رسم اهواهو است. سوغاتی محلات حلواشکری و حلوا ارده است.

محلات

دهکده گلها محلات

 محلات

طبیعت زیبای سرچشمه محلات

آتش کوه محلات

آتش کوه محلات

تویسرکان

تویسرکان در استان همدان، شهرستانی کوهستانی که دارای جاذبه‌های باستانی و نیز طبیعتی شگفت است. در این شهرستان می‌توانید از مکان‌هایی همچون حیقوق نبی، قلعه اشتران، حمام زرمان، به اغوا و سیراب، درخت ۳۰۰۰ ساله چنار و بازارها دیدن کنید. هرکسی که آهنگ سفر به این شهرستان را داشته باشد، با ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌تواند برای زمانی برابر ۳ تا ۴ روز از این شهر دیدن کند.

قلعه اشتران تویسرکان

قلعه اشتران تویسرکان

سرعین

سرعین در استان اردبیل، دیگر شهرستان دیدنی است که دارای جاذبه‌هایی همچون آبگرم، سبلان، بش باجی لار و گاومیش گلی، دهکده صخره‌ای باستانی، بندر کل‌خوران و پیست اسکی است. ره‌آورد معروف این شهر عسل و حلوای سیاه است. شما با ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می‌توانید یک سفر ۳ تا ۴ روزه به این شهرستان داشته باشید.

آبگرم سرعین

استخر های آبگرم سرعین

روستای صخره ای سرعین

روستای صخره ای سرعین

روستای صخره ای سرعین

روستای صخره ای سرعین

پیست اسکی سرعین

پیست اسکی سرعین

بندر خارک

بندر خارک از دیگر شهرهای دیدنی و گردشگری کشورمان است. صخره کند و نرده‌های سنگی و آسودن بندر در کنار دریای شاخاب پارس از جاذبه‌های این شهرستان است. یکی از ویژگی‌های بندر خارک وجود آب شیرین فراوانش است. شما با ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان می‌توانید سفری پرخاطره به این شهر داشته باشید.

بندر خارک

بندر خارک

میر محمد حنفیه بندر خارک

میر محمد حنفیه بندر خارک

نوش‌آباد
نوش آباد شهری زیبا که در استان اصفهان واقع‌ شده است. شهر زیرزمینی اویی در این شهرستان قرار دارد. معماری بی‌نظیر این شهرستان هر فردی را مجذوب خود می‌کند. جاذبه‌هایی همچون پل اسحاق‌آباد، قلعه خشتی فرزین، بقعه رقیه بانو، آب‌انبار چاله سی، مرکزی، درب ریگ و زیارتگاه فیض‌آباد این شهر را دیدنی‌تر کرده است. صنایع دستی این شهرستان زبانزد خاص و عام است. از این پیشه‌ها می‌توان به جولابافی اشاره کرد. شما تنها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می‌توانید به دیدن این شهرستان بروید. برای اطلاع بیشتر از این شهر می‌توانید به مقاله “سفر به جاذبه های دیدنی ایرانی که مشابه آن در خارج از کشور موجود است” مراجعه کنید.

نوش آباد کاشان

شهر زیر زمینی نوش آباد کاشان

طارم

طارم از دیگر شهرستان‌هایی است که در آن جاذبه‌های طبیعی بسیار است. این شهرستان دارای جاذبه‌هایی همچون آتشکده‌های تشویر، سانسیز، پیر چم، قوهیجان، قلعه‌های سمیران، آبشار هشترخان و باغ‌های سرسبز و زیبا است. سوغاتی‌های این شهرستان شامل برنج، سیر، انار، زیتون، طالبی، انجیر، فندق و.. هستند. شما برای سفر به این شهرستان تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید به مقاله فرصت سفر به زنجان را از دست ندهید مراجعه کنید.

طارم زنجان

منطقه زیبای طارم زنجان

منطقه زیبای طارم زنجان

منطقه زیبای طارم زنجان

برای اقامت در هریک از شهرهایی که در مورد آنها صحبت کردیم، می‌توانید از طریق رزرو آنلاین در رزرواسیون مهر اقدام رزرو هتل کنید. ضمناً با مطالعه توضیحاتی که درباره هریک از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در سایت‌مان آورده‌ایم؛ می‌توانید هرکدام که برای‌تان مقرون به صرفه‌تر است را انتخاب کنید.