شهردیر

بوشهر
دیر

از نظر وسعت چهارمین واز نظرجمعیت هفتمین شهرستان استان به شمارمی رود واین شهرستان از شمال به شهرستان دشتی واز مشرق به شهرستان كنگان واز جنوب ومغرب به سواحل خلیج فارس محدود می گردد. شهرستان دیردارای ٣شهرودوبخش وچهاردهستان و٨٨ آبادی می باشد مركز شهرستان ، بندردیر وبخش های آن عبارتند از:بخش مركزی شامل دهستان های حومه وآبدان ونیز بخش برد خون شامل دهستان های بردخون وآبكش پیشینه تاریخی بندردیر، بتانه وبی خاتی (بی بی خاتون ) وبردستان از بنادرقدیمی سواحل خلیج فارس محسوب می شوند. بنابرعقیده بسیاری از مورخین ،قدمت آن به دوران ساسانیان می رسد درعصرساسانیان محمود آباد بوده است وآثاربرجای مانده دردیرآباد زمان ساسانیان درمنطقه ، تپه هاواطراف تلی به نام تل سوز (تل سبز )اكنون به عنوان یكی ازآثار تاریخی منطقه محسوب می گردد .همچنین آثاروبقایای شهرهاوآبادی های كهن بسیاری وجود دارد كه بردستان ، دیر، بتانه ( بتون ) وبی خاتی ازآن جمله هستند .

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • اسماعیل
  • دیر
  • 93/05/16

  بندر دیر شهری بسیار زیبا با مردمی واقعا خونگرم است

 2. کاربر
  • م. سجاسی
  • تهران
  • 92/01/14

  با سلام ، تخت هتل , ملافه ها کهنه  بودند که تماس گرفتیم عوض کردند. اتاقها محقر بودند. از نظر غذا هم قیمه بادمجان دادند .

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.