شهرشاهرود

سمنان
شاهرود

شاهرود از شهرهای زیبای استان سمنان و از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران است. این شهر در مرکز ثقل ایران قرار دارد. شاهرود را بهترین نقطه از نظر فنی برای ایجاد پایگاه‌های ملی داده و هاب اطلاعات کشور دانسته‌اند. اولین روستای اینترنتی کشور به نام شاهکوه در 60 کیلومتری این شهر واقع شده است. این شهر مرکز شهرستان شاهرود و در حد فاصل دو نوع آب و هوای خشک کویری در جنوب و مرطوب و پرباران در شمال واقع شده است. تنوع آب و هوایی در شاهرود منجر به تنوع در اقلیم این شهر شده است. این مشخصه باعث شده شاهرود را قاره‌ای کوچک با 5 اقلیم بنامند. در منطقه شاهرود امکان تولید انواع مختلفی از میوه نظیر انگور، سیب، پسته و خرما وجود دارد. تنوع اقلیمی علاوه بر تولیدات گوناگون کشاورزی منجر به تنوع در مواد معدنی نیز شده است. این منطقه که از قطب‌های زغال سنگ کشور به شمار می‌آید، دارای انواع مختلفی از معادن نظیر گچ، سرب، روی و سنگ‌های تزیینی نیز می‌باشد. شاهرود، ییلاقی خوش آب و هوا با بزرگ‌ترین مناطق حفاظت شده و گونه‌هایی نادر از حیات وحش است. در این شهر پارک‌ها و بوستان‌های جنگلی زیبا و نیز ییلاق‌هایی دل‌انگیز نظیر میقان، نگارمن، تاش، ابر لنج وجود دارد. جنگل ابر از مهم‌ترین جاذبه‌های شاهرود است که در 45 کیلومتری شمال آن واقع شده است و قسمتی از جنگل‌های باستانی هیرکانی می‌باشد. شاهرود سبزترین نقطهٔ سمنان است که با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و قرارگیری در محور گردشگری مشهد- تهران و نزدیکی به شهر تاریخی بسطام توان بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد. از توانمندی‌های شاهرود وجود امکانات اقامتی نظیر هتل جهانگردی سمنان در نزدیکی آن است که با تسهیلاتی ویژه پذیرای گردشگران می‌باشد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • حمیدرضا
  • شاهرود
  • 96/04/24

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمتتون عرض کنم خیلی اطلاعاتتون پائینه حتی یک پنجم اماکن تفریحی روهم نیاوردین بااین اطلاعات کم گردشگری نمی تونه ازجایی لذت ببره ممنون

 2. کاربر
  • مهدیه قاسمی
  • شاهرود
  • 92/01/08

  جنگل ابر فوق لعاده است/ جنگل هی دیگه هم مثل جنگل اولنگ زیباست/ شهریست با آب وهوای خوب

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.