شهرگرمسار

سمنان
گرمسار

گرمسار از شهرهای استان سمنان است که بر روی مخروط افکنه حبله رود قرار گرفته است. این شهر را در قدیم خواران و خواره می خواندند. بر اساس نظر گروهی خوار به معنای پست و ضعیف است و این نام‌گذاری به سبب پست‌تر بودن این منطقه نسبت به مناطق هم‌جوار بوده است. این منطقه زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم دارد. محصولات عمده‌ی آن گندم، تره‌بار، جو، انار، پنبه و انجیر است. خربزه‌های شیرین، لبنیات، انار و رب انار از سوغات‌های گرمسار و صنایع دستی آن قالی بافی، جاجیم بافی، پارچه بافی، خورجین بافی ، گلیم‌بافی و سفالگری می‌باشد. نژاد مردمان گرمسار آریایی و زبانشان فارسی است. از جاذبه‌های گردشگری گرمسار می‌توان کاروانسرای دهنمک، کاروانسرای قصر بهرام، منطقه نمونه گردشگری بنه، غارهای نمکی، پارک ملی کویر، خانه تاریخی باقری‌ها، جاده سنگ فرش، کاروانسرای شاه عباسی ایوان کی اشاره کرد. اما مهم‌ترین و زیباترین جاذبه‌ی طبیعی گرمسار کویر کهک است که با درختچه‌های مصنوعی اسفناج زیبایی حیرت‌آوری را به نمایش گذاشته است. از مراکز اقامتی استان هتل جهانگردی سمنان است که گردشگران می‌توانند پس از گشت‌وگذاری تاریخی و طبیعی در دل کویر اقامتی دل‌نشین را در آن تجربه کنند. 

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • mahan
  • کلاله
  • 93/10/01

  واقعا قشنگه بخدا

 2. کاربر
  • مهدیه قاسمی
  • گرمسار
  • 92/01/08

  پارک ملی کویر یکی از پارک‌های ملی ایران است و در استان سمنان قرار دارد. این منطقه ۴۴۰ هزار هکتار وسعت دارد و در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تهران در شهرستان گرمسار واقع شده‌است.

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.