شهرجیرفت

كرمان
جیرفت

بنابه نوشته حمدالله مستوفی درتاریخ گزیده درزمان فتتح كرمان به دست مسلمانان منطقه جیرفت ، جنگلی وحیوانات وحشی داشته است مسلمانان عرب مانند ابن حوقل ومقدسی ، جیرفت درقرون اولیه اسلامی سومین شهر عمده كرمان محسوب می شده وباسیستان وخراسان روابط تجاری داشته است جیرفت واطراف آن تاآخر سلطنت سلجوقیان آباد بوده ولی ساختمانهای آن درزمان ملك دینار خراب شده اماكشت وزرع درنواحی اطراف آن تامدتها ادامه یافته است . امروزه شهر جیرفت تااطراف سبزاران توسعه یافته است . شهرتستان جیرفت درجنوب استان كرمان قرارگرفته واز شمال شرقی به بم ، از مغرب به بافت ، از جنوب به كهنوج واز شرق به استان سیستان وبلوچستان محدود می شود وارتفاع آن از سطح دریا١١..متراست . شهرستان جیرفت به دوناحیه كوهستانی وپست جلگه ای تقسیم می شود. ناحیه كوهستانی درشمال جیرفت شامل مناطق جبال بارز ، ساردوبیه ، اسفندقه وبهرآسمان است وناحیه پست جله ای شامل اراضی حاصلخیز جنوبی است . آب وهوای جیرفت درنواحی جلگه ای گرم ونسبتا مرطوب ودرمناطق مرتفع متعدل وكوهستانی است . مهمترین رود جیرفت هلیل رود است كه از ارتفاعات غربی سرچشمه می گیرد وپس از مشروب كردن اراضی مسیر خود به باتلاق جازموریان می ریزد . درحال حاضر درمحلی به نام تنگه نراب سدی احداث شدهاست كه از نظر تامین آب مصرفی كشاورزی وتولید برق اهمیت ویژهای دارد. مردم شهرستان جیرفت اصولا به كشاورزی یادامداری اشتغال دارند . منطقه جیرفت استعداد فوق العاده ای برای كشاورزی داردودرارتفاعات شمالی جبال بارز وبخش ساردوییه به طرف دشتهای كم ارتفاع به علت تنوع آب وهواوشرایط مناسب خاك انواع محصولات كشاورزی به طریق دیم ومعمولی به دست می آید . مهمترین محصولات گرمسیری شهرستان جیرفت مركبات ، خرما، حنا، صیفی ها، شتوی ها ، غلات ، ١نبه وبرنج است . بعضی از محصولات سرسیری مانندحبوبات ، سیب زمینی ودرخت میوه نیز به عمل می آید . سازمان عمران وكشت وصنعت جیرفت موجب درخت میوه نیز به عمل می آید . سازمان عمران وكشت وصنعت جیرفت موجب رونق فعالیت های كشاورزی ودامداری این منطقه شده وآن رابه هند ایران معروف كرده است ، چنان كه بیش از سه چهارم ظرفیت سیلوهای استان راكه بالغ بر٥../٢٧تن می شود درخود جای داده است . دامپروری دربین ایلات جبال بارز، اسفندقه ، ساردوییه ورودبار رواج دارد وجیرفت به ویژه از لحاظ گاو وگوسفند داری از اهمیت ویژه ای برخورداراست .

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • سجاد زمانی
  • گرگان
  • 96/07/11

  هتل از نظر دکوراسیون می تواند دلبازتر چیدمان شود

 2. کاربر
  • محسن قانعی
  • تهران
  • 96/04/09

  با سلام، \nهتل آپارتمان تمیز بود و یکی از تمره های خوب آن برخورد مناسب پرسنل بود که به یک هتل نمره بالا میدهد. کافی شاپ استفاده نشد و نظری ندارم. مکان نیز نزدیک حرم و خوب بود فقط راه ماشین رو بدلیل کوچه های تنگ و باریک اصلا مناسب نیست. در نهایت با وجود اقامت کوتاه، من به این هتل نمره قبولی میدهم.

 3. کاربر
  • نظرى
  • تهران
  • 92/12/20

  با سلام.. براى اولين بار سفرى پر از آرامش را تجربه کرديم.... براى ما تميزى هتل خيلى اهميت داشت و واقعا.هتل افرا يکى از تميز ترين هتل هايى بود که تا به کنون ديده بودم ....با تشکر از.مديريت محترم و پر سنل بسيار محترم هتل افرا.......

 4. کاربر
  • مسعود حسینی
  • تهران
  • 92/01/28

  با سلام ما برای 2 شب تو هتل اقامت داشتیم . برخورد پرسنل خیلی خوب بود با احترام برخورد میکردن . . . یکی از برسنل اقا بهتر از همشون بود راجب رستورانها و اماکن تفریحی رهناییهای خوبی کرد...جاشم خوب بود هم به حرم نزدیکه هم به ایستگاه قطار ما واقعا راحت بودیم...ما غذا سفارش ندادیم خاطر همین نمیتونیم نظر بدیم....با قطار نگین درجه 1 رفتیم که اونم خوب بود راضی بودیم...کلا سفر خوبی بود نهایت استفاده رو کردیم خیلی هم خوش گذشت. با تشکر

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.