شهرچلگرد

چهارمحال و بختیاری
چلگرد

این شهرستان آب و هوای سرد و کوهستانی دارد. پیست اسکی کوهرنگ از دیر باز در فصل زمستان پذیرای اسکی بازان زیادی بوده است. این پیست مجهز به سیستم های بالابرنده است. چشمه سارهای طبیعی منطقه نظیر کوهرنگ و دیمه شهرت جهانی دارندتونل کوهرنگ در این شهر آب رود ماربر (کوهرنگ) را به زاینده رود می‌ریزد. شیرهای سنگی که بر روی قبور بزرگان بختیاری در این منطقه فراوان دیده می‌شود
مردم چلگرداز بختیاری و بیشتر از طایفه بابادی با فرهنگ، موسیقی و گویش بختیاری هستند، تاریخ شهر چلگرد بیشتر از زمان مشروطه کمتر در دسترس است و گویند همان شهر چهل گرد  شاهنامه است همردیف دهکردیا ده گرد  وهشت گرد  ... در دوران مشروطه بسیاری از بختیاریها برای عمل به فتوای روحانیت برای جهاد علیه استبداد صغیر قاجار در این منطقه جمع شده و به سایر روشنکفران و دلیران بختیاری پیوستند که با فرماندهی سردار اسعد بختیاری (فاتح ملی) اصفهان و تهران را فتح نموده اند و علیه ظلم و فساد قاجار قیام پیروزمندانه ای کردند.

موقعیت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.