شهرشوشتر

خوزستان
شوشتر

شهرستان شوشتردر٨٣١كیلومتری تهران واقع شده است .از شمال به ایذه ،از مشرق به مسجد سلیمان ،از جنوب به هفتگل و اهواز واز مغرب به دزفول محدود می شود .فاصله آن تا اهواز ٩٥كیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ١٥.متر است .مهمترین رودخانه آن رود كارون است كه درشمال غربی به دو قسمت تقسیم می شود .یك بخش از آن معروف به گرگر و از شمال شرقی شهرو از بندمعروف به (میزان) گذشته و در داخل شهر تشكیل چندین آبشار می دهد .شعبه دیگر آن شطیط نام دارد كه ازسد معروف شادروان گذشته به طرف جنوب غربی جریان دارد و در بند قیر به گرگر متصل می شود. بند میزان را بر آب گرگر و پل شوشتر را برشطیط بنا كرده اند .تاریخ بنای شوشتر یا شوستر كه اعراب به آن تستر می گفتند روشن نیست . در افسانه های ایرانی بنای ان را به هوشنگ پیشدادی نسبت داده اند . در دوره ایلامیها شهر هیدالو ظاهرا در محل كنونی شوشتر بوده است.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. کاربر
    • مجتبی ریسمانتاب
    • شوشتر
    • 93/03/07

    با سلام خدمت هم وطنان عزیز مسلما شوشتر بدون هیچ اغراقی از معدود شهرهایی است که دارای ثبت جهانی میباشد و به عنوان موزه ی ابی دنیا شناخته شده است از جمله ویژگی های این شهر تنوع در اثار ان است که چشم هر مسافری را به خود جذب میکند از جمله اثار ان ابشار های ابی_ بند میزان _قلعه سلاسل مسجد جامع_ کاروان سرای افضل رودخانه کارون _فضای سبز ازاد و...ولی متاسفانه به دلیل کم توجهی مسئولین به فضای ظاهری و اثار تاریخی این شهر و عدم اطلاع رسانی مناسب باعث بی اطلاعی بسیاری از مردم از این شهر با اصالت شده است.

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.