شهرعلی آباد کتول

گلستان
علی آباد کتول

شهرستان علی آباد كتول مانند بیشتر شهرستانهای استان گلستان از جنوب به رشته كوههای البرز شرقی و از شمال به اراضی جلگه ای محدود می شود . نواحی كوهستانی این شهرستان گسترش بیشتری دارد و مناطق كوهستانی آن شاهوار، سیاه مرز كوه ،افرا تخته و، شیرین آباد و رودهای مهم منطقه هم زرین گل و محمد آباد است. زبان رایج مردم علی آباد تبری و فارسی است. با این حال گویش های سیستانی و شاهرودی و خراسانی نیز در بین مهاجران رواج نسبی دارد.از صنایع علی آباد می توان قالی بافی، نمد بافی و بافت پارچه های ابریشمی و پشمی موسوم به چوخا را نام برد.آثار تاریخی مكشوفه در این نواحی دال بر وجود جمعیتها و آبادیهای مختلف به ویژه دوران صفویه است . ا ز مراكز دیدنی این شهرستان می توان از جنگلهای انبوه یاد كرد یكی از مناطق جنگلی و تفرجگاهی كبود دال می باشدكه دارای آبشاری زیبا ودیدنی است. از نقاط تفریحی و دیدنی دیگر این شهرستان می توان منطقه زرین گل و افار تخته و الستان و شاه مرز كوه را نام برد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. کاربر
    • علی
    • تبریز
    • 92/11/26

    با سلام به تمام اهل مهمان نواز شهرستان علی اباد کتول من 12 سال است که از آن شهر گذر میکنم وبه مشهد میروم هرسال در آن شهر به خاطر اینکه شهر جذاب وتمیز میباشد در آنجا میمانم واقعا لذت میبرم مردمان خیلی با معرفت دارد با تشکر

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.