شهرتهران

تهران
تهران

كلانشهر تهران بیش از 200 سال است كه از انتخاب آن به عنوان پایتخت ایران میگذرد درطول و عرض جغرافیایی25 / 51 درجه و43 / 35 درجه واقع شده ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا 1100 میباشد. تهران مركز ثقل سیاسی اداری كشور طی 200 سال اخیر به شمار رفته است. شهری آباد كه راه های دسترسی قابل قبولی دارد و فضای تمیز و پارك های آن چشم انداز خوبی را برای هر بیننده فراهم میسازد. آب و هوای شهر تهران در تابستان گرم و خشك و در زمستان سرد میباشد. متوسط درجه حرارت سالانه شهر تهران 1/17 درجه سانتیگراد حداكثر مطلق آن 44 درجه سانتیگراد و حداقل مطلق آن 8درجه سانتی گراد گزارش شده است. متوسط بارندگی 231 میلی متر و میانگین روزهای یخبندان در طول سال 49 روز می باشد. 

ساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. تهران به ۲۲ منطقه، ۱۳۴ ناحیه (شامل ری و تجریش ) و ۳۷۰ محله تقسیم شده‌است . نماد شهر تهران برج آزادی است . برج میلاد نیز نماد دیگر آن به حساب می‌آید. تهران میزبان نزدیک به نیمی از فعالیت های صنعتی کشور است، کارخانجاتی در زمینهٔ تجهیزات خودرو، برق و الکترونیک، منسوجات، شکر، سیمان و مواد شیمیایی در این شهر واقع شده‌اند، تهران همچنین بازار بزرگ فرش و محصولات مبلمان در سراسر کشور است. در جنوب حومهٔ تهران یک پالایشگاه نفت به نام  پالایشگاه تهران وجود دارد. در تهران و حومه، اماکن تاریخی مذهبی نظیر مساجد، کلیساها، کنیسه‌ها و آتشکده‌های زرتشتیان قرار گرفته‌است. در فهرست گران‌ترین پایتخت‌های دنیا در سال ۲۰۰۸ (میلادی )، تهران در پله ی آخر قرار داشت. تهران همچنین در فهرست گران‌ترین شهرهای دنیا و بر مبنای شاخص هزینه‌های زندگی، در پله یکی مانده به آخر جای دارد. تهران از جهت تولید ناخالص داخلی رتبه پنجاه و ششم و با لحاظ کردن جمعیت منطقه شهری، رتبهٔ بیست و نهم را در بین شهرهای دنیا دارد. هتلهای شهر تهران پذیرای مسافران و گردشگران این شهر می باشد.

 

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • helen
  • tehran
  • 94/01/08

  خوب بود

 2. کاربر
  • جواد
  • کمالی مقدم
  • 93/12/10

  خوب بود

 3. کاربر
  • امید
  • همدان
  • 94/02/08

  خیلی خوب نبود

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.