شهرخوانسار

اصفهان
خوانسار

خوانسار نام شهری قدیمی در شمال غرب اصفهان است. این شهر مرکز شهرستان خوانسار است که در فاصله‌ای نه چندان دور از کویر واقع شده است. نام خوانسار در اصل خونسار به معنی چشمه سار بوده است که از کثرت چشمه در منطقه گرفته شده است. این شهر دارای پوشش گیاهی متنوعی از درختان میوه و جاذبه های طبیعی سد باغکل، چشمه ونک، قنات جلغوت، تونل سبز خوانسار، پارک ملی سرچشمه و کوچه ‌باغ‌هایی زیبا نظیر مرغه و در بند می‌باشد. در خوانسار هم‌چنین جاذبه‌های تاریخی و مذهبی مانند موزه مردم شناسی، مسجد جامع، خانه ابهری‌ها، امامزاده سید صالح، مقبره دخترون بکر و امامزاده محمود وجود دارد. این شهر از خوش آب و هواترین شهرهای ایران است که با مناظری دل‌نشین و هوایی لطیف، کنار آثار تاریخی و مذهبی توان بالایی در توسعه گردشگری استان دارد. شاید به جرئت بتوان گلستانکوه را با مناظری بی‌بدیل از لاله‌هایی واژگون مهم‌ترین هدف گردشگری در خوانسار دانست. گلستانکوه در اردیبهشت ماه گردشگران زیادی را به سوی خوانسار جذب می کند. مهم‌ترین سوغات خوانسار عسل آن است که در ایران شهرت زیادی دارد. گردو، بادام و آلو از محصولات باغی از دیگر سوغات‌های شهر است. خوانسار زادگاه مشاهیر ادبی، مذهبی و هنری مانند محمودی خوانساری و ادیب خوانساری می‌باشد. در خوانسار صنايع دستی از قدمت و تنوع زيادی برخوردار است. قالی‌بافی، گيوه، کوزه‌گری، سفال، چيت سازی و عصاری از صنايع دستی اين منطقه به شمار می آید. این شهر برای گردشگران مراکز اقامتی نظیر هتل زاگرس خوانسار را در نظر گرفته است. این هتل با امکانات رفاهی ویژه، محیطی آرام و دل‌پذیر را برای مسافران مهیا ساخته است. 

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. کاربر
    • محمدحسین
    • تهران
    • 93/02/30

    این شهرستان دارای آب و هوایی بسیار عالی و جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی دارد البته اگر بتوانید با یکی از بومی های این منطقه ملاقاتی داشته باشید و از او مکان های تفریحی رو خواستار شوید بهتر نتیجه می گیرید.

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.