شهر انارک

اصفهان
انارک

انارک نام شهری تاریخی در دل کویر است که در میان کوه‌های صخره‌ای شکل آرمیده است. انارک از شهرهای شهرستان نائین است و با شهرهای اردکان، خور و بیابانک همسایه می باشد. این شهر کوچک‌ترین شهر استان از حیث جمعیت و بزرگ‌ترین آن از حیث وسعت است. این زاییدهٔ کویر مرکزی ایران را به سبب داشتن باغات فراوان انارک خواندند. طبق روایات شالودهٔ اولیهٔ شهر در دوران شاه عباس اول بنا نهاده شد اما قدمت شهر را مربوط به زمان ساسانیان می دانند. بافت تاریخی شهر ، کاروانسراها و دیگر آثار تاریخی گواه این پیشینهٔ طولانی است. انارک دارای آب و هوای خشک و بیابانی است. کشاورزی این منطقه به سبب بی آبی رونق ندارد و محصولات آن به گندم، جو، انار و پسته محدود می‌شود. انارک شهر معدن‌هاست. شهر معدن‌های مختلفی چون طالسمی، تلخه، خونی، خالو حیدر، بل عظیم، قبله، سیاه کوه. گفته می‌شود در انارک هر نوع مادهٔ معدنی وجود دارد. اهمیت انارک نیز بیشتر به دلیل وجود همین معادن است. نژاد مردمان این سرزمین آریایی و زبانشان فارسی توأم با گویش‌های محلی است. مهم‌ترین صنایع دستی انارک قالی و قالیچه است که جنبه صادراتی نیز دارد.  تماشای آسمان آبی نشسته بر زمین و درخشش ستارگان کویر به همراه بافت تاریخی، انارک را به عنوان یک مقصد مستعد گردشگری معرفی می‌کند. از مراکز اقامتی استان که می‌تواند نیاز اقامتی گردشگران را مرتفع سازد هتل پارسیان کوثر، هتل سفیر و هتل عباسی اصفهان است که با امکانات کامل و تسهیلات ویژه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. کاربر
    • محمدهادی عرفان
    • مشهد
    • 96/04/19

    معماری هتل قدیمیه. طراحی داخلی اتاقها باید بازنگری بشه. کمد ها قدیمیه . امکان آویختن لباس در اتاق داخل سوئیت ها نیست بلکه باید لباسها را در کمد دو در اصلی سوئیت تعویض کنید که خب طبیعتا با توجه به خستگی مسافر اشتباهه. راهروی هتل خیلی هوای مونده و دم داری داره. معلومه که تاسیسات راهرو جواب نمیده. تهویه اتاقها جوری بود که ما در سوئیت مجبور شدیم اسپلیت خوابها را خاموش کنیم چون دقیقا رو به تخت ها بود و سرما می خوردیم ولی تهویه هال سوئیت خوب بود. تلویزیونش کانالهای محدودی داشت و حتی همه کانالهای داخلی را نمی گرفت.\nهزینه هتل نسبتا خیلی بالاس. ما یک سوئیت را با تخت اضافه از همین سایت رزرو کردیم و 550 هزار تومن برامون آب خورد که برای یک شب زیاده و غیر منطقی. تاکید میکنم معماری هتل نیاز به هزینه داره حمام ها و سرویسهای داخل سوئیت خنده دار و ضعیف بود. خود من شونه ام محکم با شوفاژ حمام برخورد کرد و استاندارد نبود. اینجا هم برای آوردن چمدان باید از پله رد بشوی که غلطه و در هتل ها ی استاندارد سطح دسترسی از پارکینگ و محل چمدان تا لابی معمولا هم سطحه یا رمپ نرم داره. من نمونه های موفقش را در کشورهای دیگه دیدم\n

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.