شهرهنديجان

خوزستان
هنديجان

هندیجان نام بندری ناشناخته در جنوب شرقی خوزستان است. شهری به بعد تاریخ که قدمت آن به بیش از سه هزار سال می‌رسد. این شهر را در قدیم هندیون، هندیان و هندیگان می‌گفتند. واژه هندیجان به روایتی به معنای سرزمین آب است. اکثر مردمان هندیجان لر و بندری‌ها هستند اما اقوام عرب و ترک نیز در منطقه ساکن می‌باشند. مردمان این شهر به زبان فارسی با گویش محلی (بندری) سخن می‌گویند. رودخانهٔ هندیجان که از وسط شهر می‌گذرد از دیرباز زندگی مردمان این سرزمین را تحت شعاع خود قرار داده است. نمونه آن صنعت شیلات است که کهن‌ترین صنعت شهر را تشکیل می‌دهد. این رودخانه همیشه صحنهٔ صید ماهی‌های خوراکی چون حلوای سفید و سیاه، هامور و میگو بوده است. طبق شرایط اقلیمی اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار بهترین زمان برای مسافرت به این شهر می‌باشد. از نقاط تفریحی منطقه بندر بحرکان، حاشیه سواحل رودخانه زهره، پارک‌ها و باغستان‌های زیبا است. از آثار تاریخی هندیجان می‌توان مسجد بحرینی، شاهزاده قاسم، شهر قدیمی آسک، امامزاده بی بی عصمت را نام برد. هتل پارس اهواز از مراکز اقامتی استان است که با امکاناتی کامل پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
 1. کاربر
  • مهدی شاهین
  • خرم آباد
  • 96/04/04

  با سلام وتشکر از خدمات شما

 2. کاربر
  • محمد قلوبى
  • كرج
  • 96/02/19

  سرويس توالت در جاى نامناسبى قرار دارد وبدليل محدوديت جا با دشوارى قابل استفاده ميباشد\nاز نظر نظافت وپاكيزگى خوب واز نظر برخورد كارمندان عالى است

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.