موزه كتابخانه وموزه ملی ملك
كتابخانه وموزه ملی ملك

شهر : تهران
تلفن : 02166726613-53
فاکس : 02166705974
آدرس :

تهران-خیابان امام خمینی-باغ ملی-جنب وزارت امورخارجه


توضیحات :

كتابخانه و موزه ملي ملك تا سال 1375 در خانه ملك برپا بود. اما حاج حسين از آغاز كار، گسترش آن را از نظر دور نداشت و بناي ساختماني بزرگ تر را پيش بيني كرد. بنابراين در 29 تيرماه 1323 قطعه زمين بزرگي را در باغ ملي تهران (محل كنوني مؤسسه) براي ساختمان جديد كتابخانه و موزه وقف كرد.
احداث ساختمان جديد در زمان حيات حاج حسين ملك ممكن نشد. تا اين كه آستان قدس رضوي طراحي و بناي ساختمان جديد را در سال 1364 آغاز كرد و در 1375 به پايان برد.
از نظر ساختار تشكيلاتي، مؤسسه كتابخانه و موزه ملي ملك مؤسسه اي غير دولتي و غيرانتفاعي است که همچون سایر مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی بر اساس وقف نامه زير نظر مستقيم توليت آستان قدس رضوي اداره مي شود. اركان مؤسسه عبارت اند از: مجمع عمومي، ناظر استصوابي، هيأت مديره، مديرعامل و بازرس قانوني.
اهداف مؤسسه كتابخانه و موزه ملي طبق اساسنامه عبارت است از:
1- پيشبرد معارف
2- اجراي وقف نامه مرحوم ملك و اشاعه فرهنگ وقف
3- حراست و حفظ گنجينه كتابخانه
4- گردآوري، بهنگام سازي و توسعه منابع كتابخانه
5- نگهداري، بازشناسي و معرفي آثار فرهنگي هنري ادوار گذشته
6- گردآوري مجموعه نفايس و آثار هنري متناسب با گنجينه به ميراث نهاده شده واقفما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.