همایش دو روزه تمدن ایرانی در ایتالیا برگزار شد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از ایرنا، این همایش طی دو روز با حضور 30 نفر از ایران شناسان برجسته ایتالیایی و ایرانی در دانشگاه "ساپیئنتزا" در پایتخت ایتالیا برگزار شد.

پروفسور "لوئیجی فراتی" رئیس دانشگاه دانشگاه ساپینتزا با ابراز خرسندی از میزبانی این همایش بین المللی، گزارشی از مطالعات شرق شناسی و ایران شناسی در ایتالیا ارائه کرد.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت حوزه تحقیقات ایران شناسی در مجموعه مطالعات شرق شناسی، اظهار امیدواری کرد که راه های نوین ارتباطی بین دانشگاه ها و مراکز شرق شناسی ایتالیا و ایران گشوده شود.

سید محمدعلی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا نیز در این همایش از دو کشور ایران و ایتالیا به عنوان قدیمی ترین تمدن های بشری یاد کرد و گفت: ایران و ایتالیا همواره به عنوان دو مهد فرهنگ و تمدن در دو منطقه خاورمیانه و مدیترانه سهم بسزایی در ارتقاء سطح فرهنگی جوامع پیرامونی خود داشته اند.

وی افزود: طبیعتاً دو ملت با این سابقه دیرینه تاریخی از ظرفیت های گسترده و فراوانی برای توسعه مناسبات و تعاملات برخوردار هستند.

حسینی ادامه داد: متأسفانه در طول سه دهه گذشته و به ویژه در سال های اخیر موجی از ایران هراسی و شیعه هراسی به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده در غرب به راه افتاده که این موج، فعالیت های فرهنگی مرتبط با ایران را نیز تحت تأثیر قرار داده است که نتیجه آن با کمال تأسف، ارائه اطلاعات غلط، ناقص و بعضاً وارونه از ایران معاصر و ایران امروز بودکه در ایتالیا هم همه شاهد پیامدهای این موج بوده ایم.

این همایش 2 روزه با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و مشارکت وزارت میراث و فعالیت های فرهنگی ، دانشگاه "ساپینتزا"، انجمن بین المللی مطالعات مدیترانه و شرق (ISMEO)، دانشگاه بولونیا، موزه ملی هنر شرقی "جوزپه توچی" و دانشگاه ناپل برگزار شد.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.