پس از 34 سال تفاهم نامه همکاري هاي گردشگري ايران و مصر به امضا رسيد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي - فرهنگي دانشجويان ايران(istta) دکتر «محمدشريف ملک زاده» در اين مراسم همکاري دو جانبه ميان ايران و مصر را به نفع دو ملت دانست و افزود: امضاي اين تفاهم نامه، اتفاق بسيار بزرگي براي جمهوري اسلامي ايران در راستاي تقويت گردشگري و از همه مهم تر تعاملات و ارتباطات ميان دو کشور خواهد بود.

معاون رئيس جمهوري ادامه داد: براي اولين بار پس از پيروزي انقلاب اسلامي، يک مقام رسمي کشور مصر با سفر به ايران يک سند همکاري امضا مي کند که اميدواريم شاهد رشد و شکوفايي گردشگري دو کشور باشيم.

دکتر ملک زاده خاطرنشان کرد: در توافقات انجام شده مقرر شد همکاري هاي گردشگري از طريق تعيين دفاتر خدمات مسافرتي به عنوان توراپراتورها در کشورهاي مطبوع انجام شود.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور با بيان اين که بر اساس اين تفاهم نامه به منظور تسهيل تردد دو سويه گردشگري تسهيلات لازم براي انجام سفر فراهم خواهد شد، از اعلام آمادگي وزير گردشگري مصر براي ارائه تسهيلات رواديد بر اساس مراحل مورد توافق طرفين خبر داد.

وي تصريح کرد: قرار است به دنبال امضاي اين تفاهم نامه شرايط لازم براي برگزاري تورهاي آشنا سازي ويژه تورگردانان، دفاتر خدمات مسافرتي، خبرنگاران و مقامات دولتي و بخش خصوصي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عربي مصر فراهم شود؛ همچنين در اين راستا نخستين دور از سفرهاي آشناسازي براي وزير گردشگري مصر و همکاران وي در بخش خصوصي آغاز شد.

دکتر ملک زاده به ايجاد کميته مشترک ميان ايران و مصر اشاره کرد و افزود: اين کميته با هدف انجام بررسي هاي لازم در زمينه تعامل و توسعه گردشگري ايران و مصر به صورت دوره اي در تاريخ هاي توافق شده در دو کشور تشکيل خواهد شد.

معاون رئيس جمهوري خاطرنشان کرد: بنا بر توافقات صورت گرفته قرار است سازمان ميراث فرهنگي ايران اطلاعات کامل گردشگري سلامت شامل توانمندي ها و دفاتر خدمات مسافرتي فعال را براي گسترش همکاري هاي دو جانبه گردشگري در اختيار طرف مصري قرار دهد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور با تاکيد بر برقراري تعاملات جدي در تمامي حوزه هاي گردشگري همچون موسسات آموزشي گردشگري دو کشور، گفت: در زمينه برگزاري رويدادهاي مشترک نظير نمايشگاه ها، هفته هاي فرهنگي، کنفرانس ها و فستيوال ها با کشور مصر همکاري خواهيم داشت.

دکتر ملک زاده صورت جلسه توافقات اجرايي را براي دو کشور ايران و مصر قابل اجرا دانست و افزود: ايران بازار خوبي براي جمهوري عربي مصر ايجاد خواهد کرد و با توجه به جاذبه هاي منحصر به فرد موجود در مصر مردم ايران علاقمند براي سفر به اين کشور هستند.

در ادامه «هشام زعزوع» وزير گردشگري مصر ضمن ابراز خرسندي از امضاي تفاهم نامه همکاري گردشگري ميان دو کشور، اظهار داشت: اين تفاهم نامه سرآغازي براي همکاري دو کشور ايران و مصر است که اميدواريم بزودي اجرايي شود.

وزير گردشگري مصر با بيان اين که کشورش از اماکن سياحتي و تاريخي منحصر به فردي برخوردار است که ديگر کشورهاي جهان فاقد آن هستند، گفت: در مصر ظرفيت هاي گردشگري جوابگوي خواسته تمامي گردشگران جهان است.

تفاهم نامه گردشگري ايران و مصر سرآغازي براي مرحله جديد روابط ميان دو کشور

در بخشي ديگر از اين مراسم «خالد عماره» رئيس دفتر حافظ منافع مصر در ايران با قدرداني از ميزباني گرم سازمان ميراث فرهنگي ايران از هيات مصري، اظهار داشت: اين رويداد سرآغازي براي مرحله جديد روابط ميان اين دو کشور به شمار مي رود.

وي با بيان اين که گردشگري از اهميت ويژه اي برخوردار است و مي تواند راهگشايي براي آشنايي هر چه بيشتر ميان اين دو تمدن ديرينه به شمار رود، افزود: همچنين با توجه به تاثير مثبت گردشگري بر اقتصاد، اين صنعت زمينه گسترده اي براي ايجاد فرصت هاي شغلي فراهم مي کند.

در ادامه «مجتبي اماني» رئيس دفتر حافظ منافع ايران در مصر با بيان اين که قطعا دو ملت ايران و مصر منتظر چنين روزي بودند تا مردم اين دو کشور بتوانند با جاذبه هاي گردشگري، تاريخي و تمدن يکديگر آشنا شوند، اظهار داشت: انتظار تاريخي دو ملت با امضاي اين صورت جلسه تحقق مي يابد.

امضاي تفاهم نامه گردشگري کانون جهانگردي و اتومبيلراني ايران با بخش خصوصي مصر

تفاهم نامه گردشگري کانون جهانگردي و اتومبيلراني ايران با بخش خصوصي مصر با حضور دکتر «محمد شريف ملک زاده»، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و«هشام زعزوع» وزير گردشگري مصر امضا شد.

بر همين اساس «مجيد ابوالفتحي»، مديرعامل کانون جهانگردي و اتومبيلراني و «سيدرضا»، مدير يکي از مراکز گردشگري بخشي خصوصي مصر اين تفاهمنامه را به امضا رسانده و تبادل کردند.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.