سفر از شمال غربی‌ترین تا جنوب شرقی‌ترین نقطه‌ی ایران با دوچرخه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي - فرهنگي دانشجويان ايران(istta)به نقل از ایسنا،‌ صدیق‌پور 20 سالش است و از سال 1384 دوچرخه‌سواری را به‌صورت حرفه‌یی آغاز کرد و تا حالا هشت‌هزار کیلومتر در جاده‌های ایران رکاب زده است.

او وقتی 18 ساله بود با دوچرخه به باکو (جمهوری آذربایجان) رفت و سپس این حرکت را در ترکیه و گرجستان هم تکرار کرد. از آن سال تا کنون هم بارها مسافت‌هایی را در داخل ایران با دوچرخه طی کرده است، حاشیه‌ی دریای خزر‌، آذربایجان شرقی‌، شیراز تا تهران، مشهد تا تهران، جزیره‌ی قشم، تبریز تا حرم مطهر امام خمینی (ره)، مسیر «تبریز، ارومیه، سردشت، بانه، سنندج، همدان، اراک و اصفهان»، خط ساحلی خلیج فارس، کویر مصر، شبه‌جزیره‌ی میانکاله و جزیره‌ی کیش و «خلخال، ماسوله و رشت». حالا هم می‌خواهد در مدت 45 روز 2950 کیلومتر را رکاب بزند.

او سفرش را از مرز بازرگان آغاز می‌کند و با گذر از مرند‌، تبریز‌، میانه‌، زنجان‌، قزوین‌، تهران،‌ قم، کاشان،‌ اصفهان‌، یزد،‌ کرمان‌، ایرانشهر و چابهار، سفرش را در خیلج گواتر به پایان می‌رساند. صدیق‌پور تصمیم دارد در برخی از این شهرها توقف‌هایی داشته باشد تا کارت پستال‌های همراهش را بین مردم توزیع کند، جاذبه‌های آن شهرها را ببیند و حرفه‌اش را به مردم معرفی کند

وی انگیزه‌اش را از این کار، ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری می‌داند، چون در سال‌هایی که دوچرخه‌سواری را حرفه‌یی دنبال می‌کرد، کسی آن‌چنان به حرفه‌اش اهمیت نمی‌داد، حالا هم که می‌خواهد این حرکت را در دوران جوانی انجام دهد، مشکل اسپانسر دارد.

صدیق‌پور به خبرنگار ایسنا گفت: متأسفانه در کشور اسپانسر برای فعالیت‌های دوچرخه‌سواری کم پیدا می‌شود، این رشته مانند فوتبال نیست. البته در چند برنامه‌ی قبلی اسپانسرهایی داشتم، حالا هم در حال مذاکره هستم.

این جوان ماجراجو که گفته اگر اسپانسر‌ی پیدا نکند هزینه‌اش را خودش می‌پردازد،‌ برآورد کرده است برای این 45 روز‌، چیزی بیش از سه‌میلیون تومان نیاز داشته باشد.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.