پاسخ سازمان به درج خبر «حدود 35 درصد افزایش قیمت هتل‌ها در راه است!»پاسخ سازمان به درج خبر «حدود 35 درصد افزایش قیمت هتل‌ها در راه است!» (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ در تاریخ 17/11/1391 مطلبی با عنوان "حدود 35 درصد افزایش قیمت هتل‌ها در راه است!" در این رسانه منتشر شد.

 از این رو "سالومه پوریامین" سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای درخواست کرد تا به منظور اطلاع رسانی دقیق و تنویر افکار عمومی و بویژه روشنگری مخاطبان رسانه، در خصوص انتشار توضیحات اداره کل دفتر امور مراکز خدمات گردشگری به شرح ذیل اقدام لازم صورت پذیرد. طبق قانون مطبوعات این جوابیه به شرح زیر منتشر می‌شود.

 "در سال جاری با عنایت به ادامه روند افزایش هزینه‌ها، تاکنون هیچ گونه بخشنامه‌ای برای افزایش نرخ‌ها از سوی این دفتر صادر نگردیده‌است. در ا ین راستا به منظور جلوگیری از ضرر و زیان و حمایت از مجموعه تحت پوشش، موضوع وضعیت، نحوه و اعمال نرخ در ایام نوروز و سال 92 در دستور کار معاونت قرار داشته، که در روزهای آتی نتیجه آن اعلام می‌گردد."

 پاسخ CHN‌:

لازم به ذکر است پس از درج خبری با عنوان "حدود 35 درصد افزایش قیمت هتل‌ها در راه است!" در تاریخ 17/11/1391، به فاصله یک روز و در تاریخ 18/11/1391 مصاحبه‌ای از "منوچهر جهانیان" معاون گردشگری کشور منتشر شد که درخصوص دوراز انتظار نبودن افزایش 15 درصدی نرخ هتل‌ها خبر می‌داد.

 "منوچهر جهانیان" معاون گردشگری کشور درحالی که همچنان تاکید داشت که از زمان منسوب شدن خود به عنوان معاون گردشگری کشور، افزایش نرخ در قیمت هتل‌ها نداشتیم، درخصوص وضعیت نرخ‌ اقامت در سال جدید به CHN گفت: « درحال حاضر نیز این مهم در دست بررسی است چراکه باید کار کارشناسی در این خصوص انجام شود.»

 او با تاکید برآنکه سیاست معاونت گردشگری بر رونق این حوزه است گفت: «با توجه به مسائل موجود و بررسی‌های انجام شده احتمال افزایش 15 درصدی نرخ هتل‌ها در سال جدید وجود دارد. اما این مهم همچنان در دست بررسی است.»

 جهانیان درخصوص درخواست هتلداران مبنی بر افزایش 35 تا 40 درصدی نرخ اتاق‌ها گفت:‌«این کار امکان ندارد چراکه با چنین افزایشی در درجه اول گردشگر و به تبع آن فعالان این حوزه با مشکل روبه‌رو خواهند شد. از این رو نباید بدون بررسی و کار کارشناسانه اقدام کرد.»

 اگر مسئولان اداره کل دفتر امور مراکز خدمات گردشگری با دقت بیشتری و بدور از تنگ نظری مطالب منتشر شده در رسانه‌ها را مطالعه نمایند مطمئنا حوزه گردشگری بیش از آنچه تاکنون پیشرفت داشته خواهد توانست به اهداف خود دست یابد.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.