در صدد فرصت برای ایجاد پرواز مستقیم تهران - سئول هستیم (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ طبق آمار ارائه شده از سوی سفارت کره جنوبی در تهران ، در سه سال گذشته بیش از 10 هزار گردشگر ایرانی هر سال روانه کره جنوبی شده‎اند. این رقم هرچند که در سال 2012 با سه درصد کاهش مواجه بوده اما برای جلب توجه فعالان و مقامات گردشگری کره جنوبی به کشف این بازار پر سود و پرجمعیت و آغاز تلاش‎ها برای شناخت بیشتر و فعالیت هدفمند آن، ظاهرا کافی بوده است. تلاش‎هایی که انگیزه اصلی برگزاری دومین همایش گردشگری ایران و کره جنوبی در تهران شده است.

 دراین همایشی که که  اخیرا و برای دومین بار از سوی سازمان مسافرتی کره جنوبی در تهران برگزار شد،  هدف طرف کره‎ای از برگزاری این همایش  ایجاد ارتباط و گفتگوی مستقیم طرفین فعال دراین صنعت در دوکشور و ارزیابی فرصت‎های بازاریابی به ویژه از سوی سازمان سفر و گردشگری کره جنوبی درایران عنوان شده بود.

 گفتگوی خبرنگار سی اچ ان با تعدادی از نمایندگان طرف کره‎ای و آنچه از این گفتگوها برمی‎آید، نگاه فعالان گردشگری کره جنوبی را به بازار هفتاد میلیونی ایران و انگیزه‎های اصلی این کشور برای بازاریابی نشان می‎دهد.

 فرصتی که به نظر می‎رسد، همچنان همانند دیگر مقاصد گردشگری ایرانیان، یک طرفه باشد ، یعنی به دلیل آشنایی بیشتر مردم ایران با کره جنوبی از طریق رسانه‎ها و به ویژه حضور انواع محصولات صنعتی و مارک‎های معتبر تولیدی این کشوردربازار ایران و نیز نمایش انواع فیلم‏های کره‏ای در سال‎های اخیر در شبکه‎های تلوزیونی ایرانی و نیز برنامه‎ریزی هدفمند ودرازمدت طرف کره‏ای عمدتا قرار است تنها گردشگرایرانی را روانه کره جنوبی کند .

 

شرایطی که می‎نماید این بار هم چندان امیدی نیست این مسیر یک جریان دو طرفه را میان دو کشور هدایت کند. این بار نیز قرار است کره جنوبی همچون دیگر مقصدهای گردشگری مهم ایرانیان چون ترکیه و سوریه و عراق و تایلند و مالزی بازار گردشگری خود را به یمن تلاش ومدیریت متخصصان و مدیران گردشگری خود و نیز به یمن اشتیاق صدها گردشگر ایرانی که هر ساله روانه این کشورها می‎شوند، صنعت و اقتصاد توریسم خود را رونق بیشتر دهد.

 با " چان کیم " مدیر شرکت "خطوط هوایی کره ایر" که شاید از جمله نمایندگان شاخص کره‎ای شرکت کننده در این همایش بود،درباره حضور نمایندگان گردشگری کره در ایران و چشم انداز توسعه همکاری‎ها و موانع پیش رو گفتگو کردیم که ارائه می‎شود.

 هدف اصلی از حضور شما به عنوان مدیر خطوط هوایی کره درایران چه بوده است؟

- بیش از هر چیز هدف از این سفر ارزیابی بازار سفرهای هوایی دوجانبه است. ارزیابی شرایط برای برقراری یک خط هوایی مستقیم میان تهران و سئول که البته هم شرایط کوتاه مدت و هم شرایط بلند مدت دراین زمینه مورد توجه قرار دارد.

 انگیزه اصلی از جلب توجه بازیگران گردشگری کره به بازارایران، آن هم طی دو سال اخیر چیست؟

 -  طبق آْمار سالانه که از سوی سفارت کره جنوبی درایران ارائه شده، ایران در سال‎های گذشته تعداد زیادی گردشگر به کره جنوبی فرستاده است که هرچند تعداد آن در سال گذشته 2012 – به میزان سه درصد کاهش یافته، اما در سه سال پیاپی ماقبل آن بیش از 10هزار گردشگر ایرانی از سفارت کره ویزای توریستی گرفته‎اند که این رقم قابل توجهی است که سبب شده توجه فعالان گردشگری و آژانس‎های مسافرتی در کره به ایران و بازار بزرگ آن جلب شود .طبق آمار مربوط به صدور ویزا برای گردشگران ایرانی سال گذشته بیش از 7000 گردشگر ایرانی به کشور ما سفر کرده‎اند درحالی که سال‎های قبل بیشتر از این هم بوده است. اما صرف نظر از این مسئله روند گذشته نشان می‎دهد که ایران بالقوه بازار مهمی برای گردشگری کره جنوبی است.   

 مشخصا دلایل جذابیت بازار ایران برای صنایع مسافرتی کره وتوجیه اقتصادی آن از نظر شما چیست؟

 - ایران به طور طبیعی بازار بسیار جذاب و بزرگی است زیرا این کشور اولا جمعیت بزرگی دارد بیش از هفتاد میلیون نفر جمعیت منبع انسانی مهمی است . دوم این که ایران کشوری نفت خیر و دارای منابع غنی نفت و گاز است و هرچند اکنون با مشکلاتی مواجه شده اما کشور بزرگ و ثروتمندی است. تعداد گردشگران ایرانی به کره هم تا کنون جالب بوده است،درحالی که هیچ تلاش جدی برای جذب توریست ایرانی  صورت نگرفته بود. البته من از آمار گردشگران کره‎ای که به ایران سفر کرده‎اند، آگاهی ندارم اما می‎دانم که ایران نیز متقابلا می‎تواند برای مردم کره مقصد تجاری و گردشگری تازه و جذابی باشد.

 این جذابیت‎ها برای گردشگر کره‎ای چه می‎تواند باشد؟

 - ایران از نظر تاریخی و فرهنگی و نیز نزدیکی و شباهت احساسات انسانی مثلا مهمان نوازی رایج در مردم دو کشور،برای مردم کره می‎تواند بسیار جالب باشد. این کشور از نظر تاریخی و از نظر طبیعی جاذبه‎هایی عالی برای مردم کره دارد که در صورت معرفی بیشتر آن‎ها به مردم کره و تبلیغات مناسب طرف ایرانی در کشور کره می‎تواند سبب رونق بازار سفرهای هوایی و پرواز های مستقیم میان تهران و سئول شود.»

فعالان گردشگری یکی از مشکلات موجود در مسیر توسعه گردشگری ایران و کره را نبود پرواز مستقیم تهران – سئول می‎دانند که سبب گرانی سفر می‌شود،درحال حاضر میزان آمادگی کره جنوبی برای توسعه روابط تجاری در صنایع مسافرتی تا چه حد است؟

به طور کلی کره درهر زمانی آماده آغاز و توسعه روابط تجاری در ایران است چرا که سابقه و زمینه‎های مثبت و سازنده‎ای در روابط متقابل دو کشور وجود داشته است . اما من شخصا به عنوان مدیر خطوط هوایی کره  با دقت همه چیز را زیر نظر دارم تا در صورت مشاهده کوچکترین علایمی از بهبود روابط خارجی ایران با اروپا وغرب، برای ایجاد پرواز مستقیم میان تهران – سئول اقدام کنم.

 برقراری یک خط مستقیم پروازی به چه دلیل مستلزم پیش شرط بهبود روابط خارجی ایران با جامعه اروپا و غرب است؟

- این پیش شرط از نظر اقتصادی بسیار مهم است. زیرا با توجه به برخی مشکلات جاری در روابط خارجی ایران و محدودیت‌های مالی و ارزی برای تاجران و موسسات مالی ایرانی،سبب شده، در حال حاضر ایجاد هرگونه فعالیت تجاری با ایران با مانع بزرگی چون نقل و انتقال ارز و امور مالی و بانکی مواجه شده است . درواقع نقل و انتقالات پولی و ارزی نکته بسیار کلیدی است که توسعه روابط تجاری و برقراری خطوط مستقیم پروازی میان دو کشور را تحت تاثیر مستقیم قرار داده است.  

چشم‎انداز روابط توسعه روابط در صنایع هوایی را چه گونه می‎بینید؟

درحال حاضر هیچ چشم انداز مشخصی نمی‎بینم اما به طور کلی مطمئنم که مشکلات به زودی رفع خواهند شد ودر صورت رفع این مشکلات، می‎دانم که زمینه برای ایجاد یک مسیر هوایی مستقیم فراهم است.

منبع : chn.ir

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.