قطر به دنبال تبدیل شدن به قطب گردشگری خانوادگی منطقه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ براساس تحقیقات انجام شده از سوی "موسسه نمایشگاه‎های رید" که یک شرکت معتبر در سازماندهی مراسم بزرگ تجاری است ، پیش یینی می‎شود که تعداد گردشگرانی که به قطر سفر می‎کنند سالانه با رشد 1.9 درصد تا سال 2022 همچنان روند افزایشی داشته باشد. دراین صورت تعداد گردشگران خارجی قطر تا سال 2022 به بیش از 3.7 میلیون گردشگر درسال خواهد رسید.

 

طبق همین بررسی‎ها اجرای پروژه‎های دردست اقدام در زمینه توسعه زیرساخت‎ها و نیز تمرکز این کشور برتوسعه گردشگری تاثیر برجسته‌ای بر تجارت گردشگری ومهمان پذیری این کشور خواهد داشت. 

 

قطر در یک روند فزاینده جذب گردشگری از کشورهای منطقه خلیج فارس تلاش می‌کند، قطب گردشگری خانواده ها و سفرهای کوتاه در تعطیلات آخرهفته در منطقه باشد.

 

طبق آمار منتشر شده از سوی مقامات گردشگری قطر، تعداد کل گردشگران خارجی که در سال 2012 به قطر سفر کردند به میزان 60 درصد رشد داشته که تنها از منطقه خلیج فارس برابر با 22 درصد آن هم صرفا در چهارماهه نخست سال  بوده است.

 

مقامات گردشگری قطر با اعلام این که این رشد فزاینده سبب تقویت جایگاه این کشور در بازار گردشگری منطقه خلیج فارس شده، یادآور شده‌اند که این تعداد گردشگران عمدتا از کشور های آسیایی رشد بیشتری داشته و گردشگران آسیایی رتبه نخست و سپس گردشگران اروپایی بیشترین تعداد گردشگران را به قطر ارسال می‎کنند.

 

به گفته مقامات گردشگری قطر" سوق واقف" و مناطق ساحلی این کشور در سال‎های اخیر بیش از بخش دیگر دراین کشور محبوب توریست‌هایی بوده است که به صورت خانوادگی درتعطیلات آخر هفته به این کشور سفر می‌کنند. این به معنی افزایش خرید گردشگران و میزان پول تزریق شده به بازارهای قطرنیز هست.

 منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.