پسته بخریم یا به سفر برویم؟ (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ حال و هوای این روزهای شهر، حال و هوای بازار عید است. شلوغ و پرترافیک، تردد و رفت و آمد. اما چه گشت و گذاری؟ چه بازار عیدی؟ فقط کافی است نگاهی به قیمت‌ها بیاندازی تا از خرید پشیمان شوی.

 آجیل شب عید که پسته خندان، گل سر سبد آن است تبدیل به کابوسی برای خانواده‌ها شده. سفر که دیگر حرفش را نزن. قیمت‌ها سر به فلک می‌گذارد. خب باید هم گران باشد. سفر کالای لوکس است. کالایی که در سبد خرید خانواده ایرانی جایی ندارد. پسته مهم‌تر است یا سفر؟

 اگر بخواهیم سفر برویم، مقصد را چه شهری قرار دهیم که پسته سوغات آن نباشد؟ مطمئنا اگر گذرمان به دامغان و کرمان هم بیافتد به آن سمت و سو نخواهیم رفت چراکه به لطف دلالان و فروشندگان، پسته‌های نامرغوب با قیمتی حدود 60 هزار تومان نسیب مسافر نابلد می‌شود. خرید سوغاتی با چنین قیمت‌هایی هم از آن حرفاست که می‌گویند نزنید بگذارید بگذرد.

 پس اهل و ایال را به سفر می‌بریم ولی سمت دامغان و کرمان و رفسنجان پیدایمان نخواهد شد. می‌رویم اصفهان تا نصف جهان را ببینیم یا به یزد شهر بادگیرها سفر می‌کنیم. البته شیراز در بهار بسیار دیدنی است پس می‌تواند گزینه خوبی برای سفر نوروزی باشد. تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای ایرانگردی است و بهتر است برای اینکه در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی شود همراه تورهای گردشگری شویم.

 تبلیغات تورهای ارزان قیمت هم که هر روز اس ام اس می‌شود. هر سایتی را هم که باز کنی یا روزنامه‌ را ورق زنی پر است از تبلیغات آژانس‌های مختلف با تورهای ارزان قیمت؛ پس می‌توان امسال سفری نوروزی بدون دردسر را با یکی از تورهای گردشگری تجربه کرد.

 با گشتی کوتاه در میان لیست ‌تورها با گزینه‌ها و قیمت‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شویم. تورهای اصفهان از حدود 500 هزار تومان شروع می‌شود و به 900 هزار تومان هم می‌رسد. تور میبد یزد و چک چک برای هر نفر حدود 400 هزار تومان به بالاست.

 تخت جمشید و پاسارگاد بسیار دیدنی هستند. با سفر به شیراز می‌توان از حافظ، سعدی، ارگ کریمخانی، سرای مشیر، بازار و حمام وکیل هم دیدن کرد. 3 شب اقامت با گشت در شیراز برای هر نفر حدود 800 هزار تومان به بالا می‌شود.قیمت تورهای آستارا هم که از 500 هزار تومان شروع می‌شود.در این نقطه است که سئوالی بی جواب در ذهنمان شکل می‌گیرد. تور ارزان قیمت یعنی چه؟ در گردشگری ارزان به چه معناست؟

 در نوروز که به فکر سفر به کیش و قشم نمی‌توان افتاد چراکه تورهای آن از یک میلیون تومان به بالاست چنانکه با قیمت سفر به آنتالیا، استانبل و اربیل رقابت می‌کند بنابراین سفر به شهرهای جنوبی و مرکز از لیست خارج می‌شود. سازمان هواشناسی هم که هر روز خبر از کاهش دمای استان‌های غربی می‌دهد بدین ترتیب شهرهای غربی نیز از لیست سفر حذف می‌شوند. در عجب می‌مانیم که در میان این همه سفرهای ارزان قیمت به کجا سفر کنیم!

 می‌گویند، بالا بودن نسبی هزینه‌ای که برای تبلیغ یک تور صرف می‌شود، قیمت آن را افزایش می‌دهد و اگر برای این مساله چاره‌ای پیدا شود، شاهد کاهش قیمت تورها خواهیم بود. پس چه کنیم آخر پسته بخیرم یا به سفر برویم؟

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.