گردشگری پاک با دوچرخه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی‌ ـ گردشگری ـ "وحید مهدویان" دوچرخه سوارهمدانی، سفر 25 روزه خود را روز جمعه با بدرقه تشکل‌های زیست محیطی همدان و با کاشت یک درخت در محوطه بیمارستان بعثت این شهر برای کودکان سرطانی آغاز کرد.

 این قهرمان رکاب زنی استقامت که رکورد 3200 کیلومتری را با شعار خلیج فارس درسال 89 به نام خود ثبت کرده است هدف از این برنامه را حفظ محیط زیست و توسعه پایدار عنوان کرد.

 به همین مناسبت مهدویان قصد دارد در مسیر خود در هرشهر یک نهال بکارد. مهدویان در این باره به CHN گفت: «دوچرخه سواری ذاتا ورزشی زیست محیطی است و از این نوع گردشگری (سایکوتوریسم) می‌توان به عنوان یکی از پاک‌ترین انواع گردشگری نام برد. از این رو برای ترویج این ورزش و همراه کردن مردم به خصوص کودکان با فعالیت‌های محیط زیستی این برنامه را آغاز کردم.»

 او همچنین درخصوص مسیر حرکت خود گفت: «مسیر برنامه از همدان آغاز می‌شود سپس به قم ، اصفهان، شیراز ، بوشهر، خوزستان، یاسوج و لرستان خواهم رفت. درمجموع در این سفر از 8استان عبور خواهم کرد و در شهر کاشان "احمد ریحانی" که یکی از دوچرخه سواران مطرح کشور است به من ملحق خواهد شد و مرا در ادامه مسیر همراهی خواهد کرد.»

 به گزارش CHN، رکاب زدن مهدویان در شهرهای ایران حدود 25 روز طول خواهد کشید و تشکل‌های دوستان زمین و بنیادمهر او را حمایت می‌کنند.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.