لغو روادید با 60 کشور دنیا برای جذب گردشگری خارجی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

ايران اكونوميست :ناظر عالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور از برنامه لغو روادید با 60 کشور دنیا برای جذب گردشگری خارجی به ایران خبر داد.

لغو روادید با 60 کشور دنیا برای جذب گردشگری خارجی

 

اسد الله محمد پور پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از امکانات ستاد سفرهای نوروزی خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: پیگیری‌های لازم در این مورد توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طریق وزارت امور خارجه در حال انجام است.

 

وی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی علاقمند به لغو روادید با این کشورها به جز کشورهایی که خط قرمز ایران محسوب می‌شوند، برای توسعه گردشگری در ایران است.

 

ناظرعالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور تصریح کرد: با لغو این روادید سفرهای خارجی به کشور به ویژه شهرهای زیارتی مثل مشهد، قم و شیراز رونق می‌یابد.

 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر تأثیر تحریم‌ها در اجرای برنامه لغو روادید و تحقق جذب 7 میلیون و 500 هزار نفر گردشگر خارجی به کشور در سال جاری اظهار کرد: باید این تحریم‌ها را بشکنیم و گردشگری مقوله‌ای بوده که در بی اثر کردن تحریم‌ها تأثیر به‌سزایی دارد.

 

به گزارش فارس محمدپور همچنین با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی طی نوروز امسال در مقایسه با سال قبل گفت: میزان سفرهای نوروزی امسال بسته به استان‌ها از 2 تا 42 افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

 

وی در عین حال اعلام قطعی میزان افزایش سفرها را به بعد از اتمام طرح نوروزی موکول کرد.

 

ناظرعالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور به منظور بررسی اقدامات نوروزی برای گردشگران به استان خراسان شمالی سفر کرده است.

منبع : iraneconomist.com

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.