برگزاري نمايشگاه کردستان‌شناسي در سنندج (گردشگری عمومی)

برگزاري نمايشگاه کردستان‌شناسي در سنندج

توضیحات :

نمايشگاه کردستان‌شناسي به همت شوراي دبيران و دانشجويان فعال در انجمن‌هاي علمي و فرهنگي دانشگاه پيام‌نور سنندج در سالن آمفي‌تئاتر اين دانشگاه برپا شد.

به  نقل از اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کردستان، اين نمايشگاه داراي غرفه‌هاي مختلفي از جمله صنايع‌دستي، کتاب، مشاهير کردستان، لباس و پوشش کردي، محيط زيست، تاريخ کردستان، زبان کردي، موسيقي کردي، غذاهاي محلي و معماري کردستان است. 

رئيس دانشگاه پيام‌نور مرکز سنندج در آيين گشايش اين نمايشگاه گفت: کردها مردماني با پيشينه فرهنگي غني هستند و اصالت فرهنگي آن‌ها در عرصه جامعه ايراني شناخته شده است.

«هادي يوسفي» با اشاره به اين‌که فرهنگ هر ملتي داراي پيشينه تاريخي خاصي بوده، اظهار داشت: فرهنگ داراي ابعاد مختلفي از جمله مادي و معنوي است، کردستان هم در زمينه معنويت و هم از لحاظ ظواهر فرهنگي جزو استان‌هاي برتر فرهنگي و غني در کشور به شمار مي‌رود.

وي با بيان اين‌که پوشش، زبان و غذا نشانگر ابعاد زندگي اجتماعي مردم کردستان است، اضافه کرد: مناظر طبيعي و زيبايي‌هاي خدادادي مناطق کردنشين خود يکي ديگر از عوامل موثر و غنابخش به فرهنگ مردم و ساکنان سرزمين کردستان است.

اين مقام مسوول خاطرنشان کرد: جاذبه‌هاي گردشگري کردستان از جمله بناها و اماکن تاريخي، آداب و رسوم و ... را نمادي از مهمترين جلوه فرهنگ و رسومات اين ديار در گذشته دانست.

 مرجع خبر : chtn.ir 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.