کویر ریگان بعد از 13سال سیراب شد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(Istta) به نقل از مهر، این بارش باعث زیبایی بلند‌ترین تپه‌های شنی دنیا در ریگان شده و این تپه‌ها بعد از گذشت 13سال خشکسالی، شاهد بارش باران هستند. منصور حسین‌پور، معاون فرماندار ریگان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بارش باران از ساعت پنج صبح یکشنبه در شهرستان ریگان آغاز شد. وی افزود: بارش باران در ریگان در سال جدید نسبت به سال‌های قبل بسیار خوب و کم‌سابقه است. حسین‌پور بیان کرد: بارندگی در شهرستان ریگان تاکنون خسارتی در پی نداشته اما دستگاه‌های امدادی شهرستان در حال آماده‌باش هستند.

 

بارش باران از روز جمعه در استان کرمان آغاز شده و درحالی‌که کرمان بهار سال گذشته حتی یک میلی‌متر باران را‌ تجربه نکرده بود یکی از شدیدترین دوره‌های بارش باران طی سه روز اخیر در کرمان روی داده است و طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته بارندگی تا ظهر امروز همچنان ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر در پدیده‌ای بی‌سابقه بارش برف ارتفاعات استان کرمان را در فصل بهار سفیدپوش کرد. این در حالی است که آبگرفتگی و بروز سیلاب نیز در اکثر شهرستان‌های کرمان روی داده و رودخانه‌های خشک شده ‌ پس از سال‌ها جاری شده‌اند.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.