گردشگری چین، قربانی خبر انتشار ویروس آنفلوانزای مرغی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ بازار مرغداری، صنایع هتلداری و گردشگری و صنعت حمل و نقل هوایی چین براثرخبر انتشار ویروس آنفلوانزای مرغی تا کنون به مرگ 6 تن در چین انجامیده، درچار زیان مالی شده‎اند.

 

به گزارش چاینا دیلی از 6 آوریل که شانگهای و نانجینگ درچین بازارهای مرغ زنده خود را بستند، حجم تجاری بازار مرغداری این کشور، تنها ظرف دو روز 20 تا 30 درصد تنزل کرد.

 

اما این شرایط تنها در صنایع مرغداری ایجاد نشده، بلکه صنایع گوشت به طورکلی دچار تنزل شده و به دلیل کاهش خرید انواع گوشت در سوپرمارکت‎های زنجیره ای شانگهای، قیمت گوشت نیز بشدت کاهش یافته است.

 

علاوه بر صنایع غذایی صنعت هتلداری نیز از انتشار ویروس آنفولانزای مرغی دچار آسیب شده‎اند. این زیان دهی به ویژه در بخش رستوران‎های صاحب نام چون "مک دونالد"و KFC" نیز محسوس است. چرا که انتخاب غذاهای دارای مرغ دیگرانتخاب‎ اول مشتریان نیست. برخی شرکت‎ها و رستوران‎های زنجیره‎ای درچین، در پاسخ به وحشت ناشی از انتشار این ویروس، هرگونه خوراک تهیه شده از مرغ را موقتا از فهرست غذاهای خود حذف کرده‎اند.

 

اما صنعت گردشگری و موسسات تورگردانی در شانگهای نیز که به طور جدی در خطر انتشار ویروس است، باوجود این که تاکنون هیچ هشداری درباره خطر به مسافران و گردشگران داده نشده، از هم اکنون دچار تنزل شده است. طبق همین گزارش مردم و مسافرانی که قبلا در موسسه تورشرق چین ثبت نام ورزو کرده بودند، هم اکنون دچار احساس نگرانی و تردید شده‎اند. درنتیجه تعداد بزرگی از هتل‏ها نیز آسیب دیده‎اند.

 

این درحالی است که سازمان توریسم جهانی تا کنون هیچ توصیه‎ای برای کاهش سفر گردشگران و یا سفرهای تجاری منتشر نکرده است. با این حال آژانس سلامت دولت فدرال کانادا،اطلاعیه‎ای حاوی برخی توصیه‎ها به مردمی که قصد سفر به چین دارند، منتشر و از آنان خواسته است که اقدامات احتیاطی ویژه‎ای را به کار بگیرند.

 

قربانی دیگر ناشی از انتشار ویروس وکاهش تعداد گردشگر درچین، صنایع حمل و نقل هوایی است که به شدت از این ویروس آسیب دیده و آثار منفی آن از هم اکنون در بخش بازارهای سرمایه گذاری این صنعت بازتاب یافته است. علاوه براین، عملیات پروازی در برخی خطوط هوایی کشور چین درمسیرهای مرتبط با کشور امریکا و هنگ کنگ بسیار کاهش داشته است.

 

طبق همین گزارش میزان تقاضا دربازار حمل و نقل هوایی چین تقریبا شبیه به آنچه که براثر انتشار ویروس سارس در سال 2003 و نیز آنفولانزای خوکی در سال 2009 رخ داد، دچار زیان و کاهش شده‎است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.