فروش 120 ميليارد ريالي صنايع دستي در نوروز (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور از فروش 120 ميليارد ريالي صنايع دستي در تعطيلات نوروز 92 خبر داد.

 

«يحيي رحمتي» در گفت و گو با ميراث آريا (CHTN) اظهار داشت: اين حجم فروش صنايع دستي در زمينه ارزش ريالي نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيش از 70 درصد و در زمينه فروش وزني توليدات نيز 50 درصد رشد داشته است.

 

وي با اشاره به برپايي 450 بازارچه عرضه توليدات صنايع دستي در سراسر کشور، افزود: در اين مدت بيش از 43 ميليون و 766 هزار نفر از نمايشگاه هاي مذکور بازديد کردند که نسبت به سال گذشته رشد 45 درصدي رقم خورد.

 

معاون صنايع دستي کشور خاطرنشان کرد: اين ميزان فروش و استقبال مسافران نوروزي از توليدات هنرمندان و صنعتگران کشور نشان دهنده موفقيت صنايع دستي و هنرهاي سنتي در جذب مخاطب است.

 

رحمتي يادآور شد: استقبال مسافران نوروزي از توليدات و محصولات صنايع دستي مي تواند عاملي براي تبديل صنايع دستي به جاذبه گردشگري و انگيزه اي براي سفر مجدد گردشگران به شمار رود.

 

وي صنايع دستي را بهترين سوغات و ره آورد از مقصد سفر معرفي کرد و با بيان اين که صنايع دستي جلوه اي از هنر، فرهنگ و تمدن کهن هر سرزمين است، گفت: گردشگران با تهيه صنايع دستي، نمادي از مقصدي را که به آن سفر کرده اند با خود همراه مي برند.

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.