از ثبت مراسم قالي شويان مشهد اردهال تا گسترش پرونده جهاني نوروز (گردشگری عمومی)

توضیحات :

مدير کل دفتر ثبت آثار، حفظ و احياي ميراث طبيعي و معنوي کشور گفت: ثبت جهاني مراسم قالي شويان مشهد اردهال به عنوان دهمين اثر معنوي ايران در يونسکو و گسترش پرونده جهاني نوروز و عضويت سه کشور جديد از مهمترين و شيرين ترين اتفاقات حوزه ثبت آثار در سال 91 است.

 

«آتوسا مومني» در گفت وگو با ميراث آريا (CHTN)، با اشاره به اينکه حوزه ثبت آثار معنوي و طبيعي کشور در سال گذشته با اتفاقات شيريني همراه بوده است، افزود: ثبت همزمان 2 اثر مسجد جامع اصفهان و گنبد قابوس در فهرست جهاني يونسکو نيز يکي ديگر از شيرين ترين اتفاقاتي است که در حوزه ثبت رخ داده است.

 

به گفته وي، در پرونده جهاني نوروز نيز که پيش از اين 7 کشور عضو آن بودند شاهد يک اتفاق بسيار خوشايند بوديم که عضويت سه کشور افغانستان، تاجيکستان و قزاقستان اتفاق خوشي بود که در سال 91 افتاد.

 

وي هم چنين به برگزاري چند همايش در حوزه ثبت آثار اعم از همايش ثبت آثارمعنوي و ... اشاره کرد و افزود: اين همايش ها نيز هرکدام به بهترين شکل ممکن و با بهترين کيفيت برگزار شد.

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.