احمدی نژاد بدون مشائی به استادیوم آزادی رفت (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه دولت ـ ورزشگاه صد هزار نفری آزادی روز پنجشنبه میزبان حدود 50 هزار نفر از کسانی بود که برای شرکت در «مراسم تجلیل ازخادمان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی» در این ورزشگاه گرد هم آمده بودند. مراسمی که حاشیه‏هایش دو هفته پیش آغاز شد، اما امروز بدون هیچ حاشیه‏ای سیاسی تمام شد.

 

به گزارش CHN حدود دو ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زمان باقیست. بسیاری از منتقدان محمود احمدی نژاد با گمان این که مراسم «تجلیل ازخادمان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی»، یک میتینگ انتخاباتی خواهد بود تا مراسمی برای تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی، در روزهای گذشته زبان به انتقاد از رئیس جمهور باز کرده بودند.

 

پیش از این اسماعیل احمدی مقدم، رئیس نیروی انتظامی با برگزاری این مراسم مخالفت کرده بود و گفته بود:  این نگرانی وجود دارد که برگزاری مراسم این بهانه را به دست گروه های رقیب سیاسی برای ناسالم جلوه دادن روند انتخابات ریاست جمهوری را بدهد. پیامدهای سیاسی این مراسم می تواند آغازگر یکسری مسائل و مشکلات در فضای انتخاباتی کشور شده و مطمئنا در تحقق شعار حماسه سیاسی تاثیر منفی خواهد داشت و اعتماد عمومی را خدشه دار می نماید.

 

بسیاری نیز منتظر بودند تا احمدی نژاد امروز نیز همراه مشایی، در مراسم حضور پیدا کند و از خدمات وی در زمینه گردشگری تشکر کند. اما احمدی نژاد امروز همراه با سیدحسن موسوی رئیس دفترش، علی نیک‌زاد و مصطفی محمد نجار وزرای مسکن و کشور و همچنین محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و البته بدون همراهی مشائی به ورزشگاه آمد تا بهانه ای دست منتقدان نداده باشد.

 

در طول این مراسم قطعه های ایران ای سرای امید و ای ایران دو بار توسط ارکستر آکادمیک تهران به خوانندگی حمید خزایی اجرا شد که در هنگام اجرای این قطعات، احمدی نژاد و همراهانش پرچم ایران را تکان می دادند. همچنین گروه هایی از آذربایجان و سیستان و بلوچستان با موسیقی محلی شان رقصیدند.

 

کارکنان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، هلال احمر، اداره راهداری و محیط بانی همراه با خانواده هایشان از استان های مختلف ایران از ساعات اولیه صبح امروز در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.

 

اگرچه پیش از این در خبرها آمده بود هزینه های بسیار هنگفتی به پذیرایی از میهمانان این مراسم اختصاص داده شده است، اما برخی کارکنان سازمان میراث فرهنگی و نیروهای امدادگر هلال احمر حاضر در استادیوم آزادی حین اجرای مراسم بارها شعار ««توپ، تانک، فشفشه/ ناهار ما چی میشه» تکرار کردند.

 

بسیاری از خبرهایی که روزهای گذشته درباره مراسم امروز منتشر یا شنیده شده بود، دروغ از آب در آمد. در مراسم امروز تنها چند قطعه از احسان خواجه امیری از بلند گوهای ورزشگاه پخش شد، اما خبری از اجرای زنده او در ورزشگاه نبود. همچنین گفته می شد حبیب نیز در مراسم امروز اجرا خواهد داشت که از این خواننده هم خبری نبود.

 

از جمله نکات قابل توجه مراسم امروز، توزیع نامناسب غذا در میان حاضران این مراسم بود به گونه ای که کارتن های حاوی ساندیس و غذا بر سر مردمی که بیرون ورزشگاه ایستاده اند پرتاب می شد و ماشین های حمل غذا در میان مردم حرکت می کردند و مردم نیز دنبال آن می دوند.

 

خبری از تبلیغات رایتل، پخش سیم کارت و همچنین تبلیغات کانون اتومبیل رانی و جهانگردی که از آنها به عنوان حامیان این مراسم یاد می شد، نبود و تنها در بخشی از استادیوم بنرهای شعار "لبیک یا خامنه ای" و "سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" نصب شده بود.

 

بیشتر مهمان های این مراسم اعضای جمعیت هلال احمر و سازمان امداد و نجات بودند و این درحالی است که عصر امروز زلزله‏ای در شهرستان مراغه به قدرت 5.2 ریشتر رخ داده است. با این حال مراسم ادامه پیدا کرد.

 

مراسم امروز تنها مراسمی بود که که حاضران به صورت مختلط در استادیوم آزادی حضور داشتند و سرگرمی اصلی شان به راه انداختن موج مکزیکی بود.

 

منوچهر جهانیان معاون گردشگری کشور در بیم شعار «نهار، نهار» جمعیت حاضر به سخنرانی پرداخت و اعلام کرد: توانستیم جشنواره بهار را قبل از ایام عید در سالن اجلاس سران برگزار کنیم و وضعیت گردشگری استانها را به نمایش بگذاریم. او همچنین افزود: بیش از 85 میلیون اقامت شبانه در استانهای کشور در ایام نوروز داشتیم.

 

همچنین طالب ریفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری نیز برای این مراسم پیامی داده بود که قرائت شد، در بخشی از آن آمده بود: بنابر گزارش سازمان UNWTO ایران با منابع غنی فرهنگی و تاریخی در جذب گردشگر داخلی موفق عمل کرده و توانسته گردشگران خارجی را نیز جذب کند. به رغم رشد روزافزون گردشگری این صنعت با چالشهای گسترده ای روبرو است با این حال گردشگری پل های میان ملت ها را ایجاد می کند و همکاری همه صنعت ها و بخش های خصوصی و دولتی را ایجاد خواهد کرد.

 

اما محمد شریف ملک زاده ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان میزبان مراسم، سخنرانی نکرد. در هنگام حضور احمدی نژاد در جایگاه ویژه، مردم به نزدیک جایگاه آمدند و نامه های خود را به محافظان رئیس جمهور دادند.

 

در ادامه این مراسم محمود احمدی نژاد به سخنرانی پرداخت و در اظهاراتش، امسال را سال حماسه های پی در پی برای ایران دانست و گفت: ملت ایران با شروع یک سال پرنشاط، آب پاکی بر همه طراحی های بدخواهان و خبیثان ریخت و امسال سال حماسه های پی در پی برای ایران خواهد بود.

 

او در ادامه افزود: دشمنان انتظار داشتند در پایان سال و پس از بمباران تبلیغاتی و فشارهای گوناگون، گرد یاس و ناامیدی بر چهره ایران عزیز پاشیده شود اما دیدیم به فضل خدا و هوشمندی ملت یک سال پرنشاط و سرتاسر امید آغاز شد.

 

رییس قوه مجریه از همه دست اندرکاران و خادمان ستاد تسهیلات سفرهای کشور صمیمانه قدردانی و تصریح کرد: امسال، سال همبستگی ملت، یاس دشمنان، درخشش ایران و انشالله سال حماسه های پی در پی برای ایران و ملت مان است.

 

احمدی نژاد با اشاره به اینکه یکی از جلوه های برجسته زنده بودن و همبستگی مردم ایران، سفرها و به ویژه سفرهای نوروزی است، صریح کرد: همه زیبایی های انسانی، حرکت در جهت عدالت و همبستگی، آشنایی با میراث کهن و نشان دادن عزم برای ساختن آینده درخشان در سفرها متجلی است. رکورد سفرهای نوروزی بشارت دهنده سالی نیکو و سرتاسر افتخار ، پیشرفت و عزت برای ملت ایران بود .

 

رئیس جمهور سخنان خود را با «زنده باید ایران، زنده باد عدالت، زنده باد عشق و محبت و برافراشته باد پرچم ایران» به تمام کرد.

احمدی نژاد پیش از اظهاراتش از یک پزشک، امدادگر، آتش نشان، خلبان، روحانی، رسانه، کارمند، محیط بان و راننده به عنوان خادمان برتر در ایام نوروز قدردانی کرد.

 

همچنین پس از اظهارات احمدی نژاد، گروهی از هلال احمر همراه با سگ های زنده یاب دور زمین چمن ورزشگاه حضور یافتند. هلیکوپترهای امداد و نجات نیز در پایان مراسم در آسمان استادیوم آزادی مانور دادند و مراسم با سرود ای ایران به پایان رسید.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.