توسعه خدمات و غذای حلال، سبب جذب گردشگران مسلمان پولدار می‎شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی -فرهنگی دانشجویان ایران(ایستا) به نقل از chn :

 

مقامات گردشگری مالزی به همتایان خود در کشورهای جنوب شرق آسیا توصیه کردند که برای کسب درآمد از محل گردشگران ثروتمند مسلمان بهتر است بر روی توسعه صنایع و خدمات توریسم حلال تمرکز کنند.

 مقامات گردشگری مالزی به همتایان خود در کشورهای جنوب شرق آسیا توصیه کردند که برای کسب درآمد از محل گردشگران ثروتمند مسلمان بهتر است بر روی توسعه صنایع و خدمات توریسم حلال تمرکز کنند.

 

به گزارش  خبرگزاری GMA مقامات گردشگری مالزی به همکاران خود درکشورهای همسایه همانند فیلیپین توصیه کردند که برای افزایش درآمد گردشگری خود، صنایع مبتنی بر محصولات و خدمات حلال را که ارتباط تنگاتنگی با صنعت 100 میلیارد دلاری گردشگران مسلمان دارد، دراولویت قرار دهند.

 

طبق همین گزارش "داتو سری جمیل بیدین" مدیر اجرایی تعاونی توسعه صنعت حلال مالزی با اشاره به این موضوع گفت:«برای تسخیر بازار پرجمعیت مسلمانان با 1.8 میلیون جمعیت پولدار، کسب اعتبار در حوزه تولیدات و محصولات حلال برای گردشگران در کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا الزامی است.»

 

وی که در کنفرانسی به مناسبت هفته جهانی محصولات حلال سخن می‎گفت، یادآور شد که حتی کشوری غیر مسلمان چون فلیپین می‎تواند از طریق ارائه خدمات و محصولات گردشگری حلال گردشگران پولدار مسلمان را بخود جذب کند.

 

وی افزود:«اگر بخواهید مسلمان را تشویق به سفر به کشور خود کنید، کسب اعتبار و مجوز های معتبر در زمینه صنایع حلال و رعایت اصول ومقررات دینی در زمینه تغذیه مسلمانان، الزامی است. به گفته وی هیچ محدودیت یا انحصاری در صنعت حلال برای مصرف کنندگان مسلمان نیست ومصرف محصولات وتولیدات پاکیزه، سالم و بدور از هرگونه مواد شیمیایی خطرناک برای هر گردشگری اهمیت دارد.»

 

در مورد مالزی این تجربه کاملا روشن است که تمرکز بر صنایع حلال سبب افزایش تعداد چشمگیری از گردشگران مسلمان شد که از کشورهای خاورمیانه به مالزی سفر می‎کنند.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.