راه اندازي هلدينگ گردشگري زيارت با محوريت شهر مشهد در کشور (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري از راه اندازي هلدينگ گردشگري زيارت با محوريت مشهد مقدس در کشور خبر داد.

 

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري دکتر محمد شريف ملک زاده در نخستين همايش بين المللي گردشگري زيارت که همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ولادت بنيانگذار کبير انقلاب حضرت امام خميني در شهر مقدس مشهد برگزار شد ضمن تبريک و گراميداشت اين اعياد فرخنده افزود:آيين ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) امروز(چهارشنبه) در جوار مرجع شيعيان، حضرت علي بن موسي الرضا (ع)در فهرست ميراث معنوي ثبت و ابلاغ خواهد شد.

او نخستين همايش بين المللي گردشگري زيارت را يک برنامه کاملا تخصصي دانست که به مدت 6 روز در سه استان خراسان رضوي،فارس و قم به اجرا در مي آيد.

ملک زاده خاطرنشان کرد:اميدواريم بتوانيم با کاربردي و تخصصي کردن حوزه گردشگري زيارت خدمات رساني مناسبي به گردشگران و زائران اين استانها داشته باشيم.

او از راه اندازي هلدينگ گردشگري زيارت با محوريت مشهد مقدس در کشور خبر داد و از مدير عامل کانون اتومبيلراني و جهانگردي خواست تا از جانب سازمان ميراث فرهنگي با همکاري بخش خصوصي يعني انجمن هاي صنفي دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي استانهاي فارس،خراسان رضوي و قم هلدينگ گردشگري زيارت را راه اندازي کند.

او با تاکيد بر اينکه بودجه اين اقدام تامين و همه امکانات انجام آن فراهم است گفت:کساني که بحث زيارت را براي اعزام زائر در دستور کار خود دارند با يد همه برنامه ها را تخصصي ببينند .

معاون رييس جمهور گفت:بخش خصوصي،حوزه انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي ،افراد متخصص در حوزه گردشگري به خصوص گردشگري زيارت و همچنين انجمن صنفي استان خراسان رضوي مي توانند به عنوان سهامدار وارد اين موضوع شوند.

او در ادامه صحبتهاي خود از استاندار خراسان رضوي خواست تا با توجه به جايگاه خاص شهر مقدس مشهد در کشور طي بخشنامه اي به ادارات و سازمانهاي سراسر استان ابلاغ کند تا سلام خاصه حضرت علي بن موسي الرضا هنگام ورود و دراولين ساعت آغاز کار ادارات اجرا شود.

رييس سازمان ميراث فرهنگي با تاکيد بر اينکه همه کارها را در راستاي رضايت خداوند و ولايت مطلقه فقيه انجام مي دهم و از هيچ چيز جز محقق نشدن اين دو مورد واهمه اي ندارم خاطر نشان کرد:همانطور که قبلا گفتم باز هم تاکيد مي کنم تا همه بدانند درست است که بنده ابلاغ خود را از رييس محترم جمهور گرفتم اما آن را عنايت خاصه حضرت علي بن موسي الرضا(ع) و حضرت وليعصر(عج) مي دانم.

او با بيان اينکه واسطه بين غيب و شهود امام معصوم است و امام معصوم در حال حاضر وجود پربرکت حضرت وليعصر است تاکيد کرد:جان ما،ناموس ما،وجود ما،روح ما،کلام ما،گفتار ما وابسته به حضرت وليعصر (عج) و اين عنايت خاصه حضرت براي تمام ملت ايران است و ملت ايران وابسته به عنايات حضرت است و بايد قدر اين را بداند.

معاون رييس جمهور با بيان اينکه ميراث ماندگار ملي و بين المللي ما بارگاه حضرت ثامن الحج در مشهد مقدس است بر تخصصي بودن بحث زيارت تاکيد کرد و گفت:بايد با توجه ويژه به شهر مشهد زير ساختها در تمام حوزه ها فراهم و با برنامه ريزي مناسب ظرفيتهاي گردشگري در اين شهر مضاعف شود.

او در همين راستا بر تدوين سند ملي ، راهبردي و کاربردي براي شهر مقدس مشهد تاکيد کرد و گفت: در اين صورت نه تنها استان بلکه سازمان ميراث فرهنگي کشور دچار تحول مي شود.

او در ادامه جريان احرافي در کشور را کساني دانست که جلوي پيشرفت و توسعه اينگونه برنامه ها و رشد مملکت را مي گيرند از اين رو اين جريان بايد به مردم معرفي شوند.

معاون رييس جمهور در ادامه با تاکيد برجايگاه رفيع حوزه علميه ،مراجع و آيات عظام از راه اندازي موزه بزرگان دين و همچنين پژوهشکده سيره مراجع و بزرگان دين در سازمان ميراث فرهنگي طي هفته آينده خبر داد .

او در پايان از استاندار خراسان رضوي خواست موضوع تغيير ساعات کار اصناف براي خدمات رساني به زائران و گردشگران در هر ساعتي از شبانه روز در مشهد مقدس را به عنوان يک مصوبه در دستور کار خود قرار داده و اين موضوع را به طور کامل به مجمع امور صنفي در خراسان رضوي واکذار کنند تا انها خود تشخيص دهند تا چه ساعتي به زائران خدمات رساني کنند.

رييس سازمان ميراث فرهنگي خاطر نشان کرد: م رييس جمهور هم با اين طرح موافقت کرده است.

در پايان اين مراسم که با حضور معاونان و مديران سازمان ميراث فرهنگي،استاندار و جمعي ازمسولان خراسان رضوي ، آيت‌الله احمد علم‌الهدي امام جمعه مشهد و نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري ،حجت الاسلام محمد کاظم راشد يزدي ، استاد اخلاق حوزه علميه مشهد و جمعي از علما و طلاب برگزار شد از سند ثبت ملي جشن ميلاد حضرت فاطمه(س) رونمايي و از چند نفر از فعالان عرصه گردشگري زيارت در خراسان رضوي تجليل شد.

گفتني است نخستين همايش بين المللي گردشگري زيارت که از روز چهارشنبه 11ارديبهشت به مدت 2روز در شهر مقدس مشهد آغاز به کار کرده است ، روزهاي 13 و 14اردببهشت در استان فارس و 15 و 16 همين ماه در استان قم ادامه خواهد داشت.

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.