کشف کفش‌هاي باستاني در معبد مصر (گردشگری عمومی)

توضیحات :

باستان‌شناسان در يکي از معابد باستاني شهر الاقصر مصر موفق به کشف 7 لنگه کفش به قدمت 2 هزار سال شدند.

 

به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ان بي سي نيوز، در اين اکتشاف باستان‌شناسان موفق به کشف 3 جفت و يک لنگه کفش شدند که به صورت تو در تو در يک کوزه جاسازي شده بودند.

 

کارشناسان اعلام کردند، از مجموع کفش‌ها، 2 جفت کفش کودکانه نيز وجود داشت که به طول 18 سانتي‌متر بوده و از الياف درخت خرما بافته شده بودند. اين کفش‌ها به يک لنگه کفش بزرگتر گره زده شده و داخل کوزه قرار داشتند.

 

علاوه بر آن يک جفت کفش ديگر نيز داخل کوزه کشف شد که به طول 24 سانتي متر بوده و متعلق به يک فرد بزرگسال بوده است.

 

«آندره ولدميجر» که پيش از آن کفش‌هايي باستاني را در مصر کشف کرده بود در خصوص اين اکتشاف گفت: اين کفش‌ها يا صندل‌ها به احتمال فراوان وارداتي و بسيار گران بودند. اما با وجود آنکه صندل پوشيدن کاري مرسوم در مصر باستان بوده اين اجناس بيشتر افراد را خيره به خود مي‌کردند.

 

در حال حاضر قدمت کفش‌ها از طريق رسوبات موجود روي کوزه تخمين زده شده اما باستان‌شناسان درصددند با استفاده از آزمايشات کربني عمر دقيق آن را به دست آورند.

 

به گزارش ميراث آريا، محققان معتقدند، بيش از 2 هزار سال پيش و در زماني که مصر به دست پادشاهان يوناني اداره مي‌شد، افرادي برخي از با ارزش‌ترين دارايي‌هاي خود را پنهان کردند که اين کفش‌ها از آن جمله‌اند.

منبع : parsacity.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.